Obecnie 241 forumowiczów jest online
Obecnie 241 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Za niski Wynik Jakości słowa kluczowego - brak wyświetlania

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Niektóre moje kampanie zawierają słowa kluczowe, które nie wyświetlają się z powodu zbyt niskiego Wyniku Jakości. Z reguły jakość strony docelowej i przewidywany CTR są na poziomie "Poniżej przeciętnej", a jakość reklam "przeciętnie" lub "powyżej średniej".

Będę wdzięczny za podpowiedź jak konkretnie Google ocenia te 3 czynniki, szczególnie dot. strony i reklam. Dla ułatwienia weźmy jedno słowo kluczowe, dla którego Planer Słów Kluczowych prognozuje 200 tys. wyśw. / mies.

Chodzi mi o szczegóły, nie odpowiedź typu "dobrze napisane teksty". Ile tekstu na stronie powinno być, ile powtarzających się słów kluczowych w tekście powinno być? -> To byłyby konkrety. 

W Google Page Speed strona uzyskuje 78/100 na dekstop i ok. 65 / 100 na mobile. Jest landing page'em, ale pod domeną znajdują się inne podstrony, również blog z artykułami. Sam Landing ma ok. 5000 px wysokości i jest dość rozbudowany.

W treści reklam w nagłówku, opisie, URL znajduje się dane słowo kluczowe, które występuje także w grupie reklam. 

Na landingu ponazywane są grafiki, ustawione meta tagi, nagłówek H1 z tym słowem kluczowym. Jest responsywna, z tekstem ok. kilkaset znaków porozmieszczanym na całej stronie. Strona ładuje się szybko (na pewno do 5 sek.)  i regularnie.

Na stronie nie ma SSLa.

Eksperymentowałem z typem dopasowania przybliżonym, ścisłym i do wyrażenia z modyfikatorem - zawsze ten same efekt. 

Budżet dzienny i całościowy oraz Max CPC jest wystarczający dla tego słowa kluczowego. 

Uprzejma prośba o szczegółowe wskazówki jak umożliwić wyświetlanie tych słów kluczowych w sieci wyszukiwania.

Druga sprawa:

Chciałbym reklamować się na brand konkurencji. Ich nazw będę używać tylko jako słowo kluczowe. AdWords nie wyświetla mi tych reklam prawie w ogógle (ograniczone wyświetlanie), ponieważ mają zbyt niski Wynik Jakości. Na stronie nie ma słów kluczowych (nazw firm) i to na pewno obniży szansę, ale czy jest inny sposób, aby "zachęcić" AdWords do pokazania moich reklam? 

Z góry dziękuję za pomoc.