Obecnie 147 forumowiczów jest online
Obecnie 147 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wynik jakości strony docelowej poniżej przeciętnej

Student ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie,

Chciałem poprowadzić kampanię dla jednej z moich klientek. Kampanie "odziedziczam" po zacnym Google, który stworzył ją według znanego mi schematu...czyli kiepsko Emotikon: Język

Zauwazyłem bardzo niskie wyniki jakosci dla stron docelowych. Dajmy na to słowo kluczowe "bonzery i reklamę kierowaną na stronę docelową http://suntan.pl/produkty/jednodniowa-opalenizna-pl-2-3/

Wynik jakości dla tego słowa kluczowego to 3/10

Co stoi za tak niskim wynikiem jakości? Kiepska jakość serwisu? Nie jestem aż tak biegły w pozycjonowaniu i optymalizacji serwisów dlatego pytam was koledzy i koleżanki Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Wynik jakości strony docelowej poniżej przeciętnej

Wschodząca Gwiazda
Jak dla mnie hasło "bronzery" kierujące na ten LP to zbyt ogólna fraza. Tam jest przecież podział na marki, na rodzaje bronzerów. W topie strony widzę, że dodany został tekst, ale myślę, że niewiele zdziała. To, że słowo Bronzer jest na stronie nie oznacza, że WJ będzie 10/10.

"bronzer rozświetlający shimmer" albo "bronzer do twarzy st tropez" powinien mieć wyższy WJ, ale ja bym w ogóle potargetowała po osobnych produktach. Poza tym tutaj kampania PLA może być dobrym rozwiązaniem.

Przy bardziej rozbudowanych frazach też masz tak niskie WJ?

Student ✭ ✭ ✭

Tak jak pisałem na początku, dopiero zabieram się za temat, a wszystko co jest obecnie zrobione to dzieło kogoś z Google. Wszystko jechało na frazach w przybliżonym z modyfikatorem...aż żal patrzeć na to co się działo Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Pytam konkretnie o fraze "bronzery" bo mnie zastanawia tak niski wynik jakości dla tego słowa kluczowego. Tym bardziej nie liczyłbym na wynik 10/10 ale przynajmniej 6-7/10.

Na początek wystartuje z frazami produktowymi i zobaczymy jak będą konwertować. Jeśli słabo to rozszerzymy o jakieś ogólniki.  

PLA jest w planach, jednak narazie muszę przekonać klientke do formy tekstowej. Niestety zraziła się trochę kampania utworzoną przez zespół Google i nie chce na początkowo wydawać dużej sumy.

Co do innych frazach wynik jest nieco lepszy, jednak większość palsuje się na poziomie 5/10 co mnie wg nie zadowala. 

Wschodząca Gwiazda
Według mnie ta fraza jest po prostu za ogólna i w sumie nie dziwi mnie tak niski WJ. Ale tak jak pisałam to moje zdanie.

Myślę, że inni dołączą się jeszcze do wątku to na pewno coś doradzą, Tym czasem powodzenia z kampanią.

Co do wykonawcy...Emotikon: Szczęśliwy no cóż założenia są takie, że Google pomaga przy kampaniach, ich tworzeniu, ale do pewnego czasu. Właściciel konta powinien też edukować się w temacie i wpływać na jego dalszy rozwój i samej kampanii.

Wschodząca Gwiazda

Patryk : 

1. Zobacz ile masz niewartościowego kodu między znacznikiem <body> a <h1> z nazwą produktu !!!. Jest teks o cooki, jest kod wtyczki facebook'a itp. 

2. Znacznik title zaczyna się od "KATEGORIE PRODUKTÓW :: BRONZERY ..." a powinno być "BRONZERY ..."

Tak na szybkiego.

Adaśko

Student ✭ ✭ ✭
Kampania ruszyła z listą produktowych słów kluczowych, jednak słabo jej idzie.
Trzeba będzie kierować w ogólniki i PLA.

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki za sugestie Emotikon: Szczęśliwy W serwisie zostanie wdrożona optymalizacja.

Nowicjusz ✭
Witam, mam bardzo podobny problem, wyniki jakości dla słów kluczowych spadają do 2-3, mimo iż słowa są często bardzo szczegółowe, ctr-y są w porządku, słowa związane z tematyką. Kierowaliśmy reklamę na różne url-e, m.in https://waluty.inkantor.pl/Restricted/AddUser.aspx,
główną - inkantor.pl i inną z dużą ilością treści ale skutek zawsze był ten sam.

Wschodząca Gwiazda
Aniu możesz podać CTRy dla fraz (aktualne i z przed miesiąca) i średnią pozycję.

Nowicjusz ✭
ctry spadają ale ma to związek ze spadającą pozycją, której nie da się podnieść nawet mocno zawyżonymi stawkami. Ale to nie one miały wpływ na QS gdyż na początku były na w miarę przyzwoitym poziomie rzędu 5-7%