Obecnie 297 forumowiczów jest online
Obecnie 297 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wynik jakości stron docelowej poniżej średniej

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Drodzy AdWordsowcy,

przeszukałem to forum oraz oficjalne poradniki Google, a także to co napisał Przemysław Modrzejewski w swoim poradniku dot. Wyniku Jakości. I mam problem z jedną konkretną stroną:

http://bit.ly/1ppQdQi

1 kluczowe dla mnie słowo posiada wynik jakości 6/10 przy parametrach:

CTR: powyżej średniej = >4%, teraz >7% przy dużej konkurencji

Dopasowanie: przeciętnie (osobna grupa dla tylko 2 fraz w dopasowaniu ścisłym, tekst reklamy ściśle dobrany pod słowo)

Strona docelowa: poniżej średniej << tutaj mam problem

Co zrobiłem:

1. zmieniłem tekst na stronie głównej na nowy, ponieważ copyscape.com wskazywał, że różne indeksery i katalogi miały skopiowaną treść

2. PageSpeed wskazuje, że wszystko jest ok z prędkością (poniżej 1 sek.)

3. dałem stawki dla urządzeń mobilnych -100%, bo może zaniżały wynik jakości ze względu na niedopasowanie strony do mobile.

4. podbijałem stawkę, aby uzyskać pozycję 1-2 dla maksymalnego uzyskania CTR.

Jakieś pomysły, gdzie mogę jeszcze szukać problemu? Z góry dziękuję Wam za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid D
września 2015

Dot.: Wynik jakości stron docelowej poniżej średniej

Najlepszy Współtwórca

@MateuszK +1

@Dawid popatrz na stronę oczami i potrzebą użytkownika, tego co ma zrobić nie tylko na tej podstronie ale w witrynie. Nie skupiaj się tylko na dopasowaniu słów.

Otwarłem stronę na monitorze HD i część oferty, na której Ci zależy oraz ledwo widoczne wezwanie do działania jest pod horyzontem.
Nagłówek + menu to aż 700px, więc na małych rozdzielczościach niewiele widać (pasowało by sprawdzić czy użytkownicy przewijają stronę i czy widzą / czytają).

Chaos w prawym menu (czemu prawe a nie lewe i czemu tam jest wszystko wymieszane). Menu po prawej stosuje się na blogach, bo tam jest inny priorytet nawigacji i treści i inne zachowanie użytkowników.
Widziałem też formularz kontaktowy Emotikon: Smutny
On raczej nie jest formularzem kontaktowym lecz zapytania o wycenę...

Możemy rozkładać każdy czynnik na drobne ale każdą zmianę należy przetestować, więc nie da się podać gotowej recepty.
Na szczęście strona jest oceniana na bieżąco wiec zmiany dość szybko są odzwierciedlane w panelu AdWords o ile strona bierze udział w aukcjach.

Rzuć okiem do dokumentacji AdWords, bo ten temat jest klarownie opisany.
Kompleksowo WJ, jego czynniki składowe, zależności i agregację opisał też Przemek Modrzewski w swoim poradniku.

Pomyśl o wdrożeniu G. Analytics z urealnionym wsp. odrzuceń (+ ew. narzędzie do mapy kliknięć ), wyznacz cele (zwłaszcza mikro cele) abyś po wstępnej ocenie i po zmianach w witrynie widział różnicę w zachowaniu użytkowników i mógł to porównać ze wskazaniami AdWords.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Zwiększenie CTR to również wyróżnienie samej reklamy na tle konkurencji. Zerknij jak reklamuje się konkurencja i postaraj się zrobić to lepiej.

Promocje, rabaty, super ceny itp. Spróbuj tak napisać teksty by były bardziej zachęcające niż konkurencji.

Kolejna sprawa to np. rozszerzenia. Korzystaj z nich by Twoja reklama jako całość wyróżniała się na tle konkurencji.

Napisałeś, że zmieniłem tekst strony głównej - domyślam się, że i na główną prowadziłeś reklamę. Czy to jest najlepsza strona docelowa dla tych fraz?
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

1. Stawką nie podniesiesz WJ bo wyznaczany jest w relacji do pozycji (porównanie z tymi samymi pozycjami innych reklam).
2. Na Jakość strony docelowej ma wpływ więcej czynników. Była niedawno dyskusja na ten temat. Zerknij na nią może rozwiąże problem lub naprowadzi na właściwy trop.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Hej, dzięki za odpowiedź!

Promocje, rabaty, ceny itp to opcja, lecz to sektor usługowy, gdzie liczy się jakość i indywidualne podejście. Ale postaram się znaleźć jakieś dodatkowe argumenty.

Rozszerzenia reklam: wszystkie działają poza lokalizacją (ale to problem na inne pytanie)

Czy ta strona jest najlepsza?
Hmm, możliwe, że mogę przekierować na inną stronę i zobaczyć, czy coś to zmieni. Zastanawiam się też nad zrobieniem odrębnej strony docelowej tylko pod to słowo, aczkolwiek strona to firma lokalna, gdzie użytkownik może potrzebować zdobycia zaufania do firmy zanim podejmie decyzję. Ale nie odrzucam pomysłu

Wracam jednak do pytania: czy poza zmianą strony docelowej istnieje jeszcze jakaś możliwość poprawienia wyniku jakości dla "strona docelowa"?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Hej,
wiem, że stawką nie poprawię WJ, a jedynie pozycję. No ale sama pozycja sprzyja wyższemu CTR, co wpływa na WJ, dlatego tak zrobiłem Emotikon: Szczęśliwy

Wątek na podanej przez Ciebie stronie czytałem, ale jeszcze raz przemyślę podane tam wskazówki.

Dzięki za pomoc!

Student ✭ ✭ ✭
"wiem, że stawką nie poprawię WJ, a jedynie pozycję. No ale sama pozycja sprzyja wyższemu CTR, co wpływa na WJ, dlatego tak zrobiłem"
Nie tak to działa. Wynik Jakości jest względny - porównywane są różne reklamy znajdujące się np. na pozycji 1, a wyższy wynik jakości otrzymuje reklama mająca wyższy CTR właśnie na tej pozycji.
Przy poprawie Wyniku Jakości dla strony zwróciłbym uwagę na strony konkurencji. To, że w tym wypadku QS to 6/10 oznacza że 30-40% stron konkurencji jest "lepiej" zoptymalizowanych pod Adwordsy. Warto przetestować różne benchmarki takich stron.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid D
września 2015

Najlepszy Współtwórca

@MateuszK +1

@Dawid popatrz na stronę oczami i potrzebą użytkownika, tego co ma zrobić nie tylko na tej podstronie ale w witrynie. Nie skupiaj się tylko na dopasowaniu słów.

Otwarłem stronę na monitorze HD i część oferty, na której Ci zależy oraz ledwo widoczne wezwanie do działania jest pod horyzontem.
Nagłówek + menu to aż 700px, więc na małych rozdzielczościach niewiele widać (pasowało by sprawdzić czy użytkownicy przewijają stronę i czy widzą / czytają).

Chaos w prawym menu (czemu prawe a nie lewe i czemu tam jest wszystko wymieszane). Menu po prawej stosuje się na blogach, bo tam jest inny priorytet nawigacji i treści i inne zachowanie użytkowników.
Widziałem też formularz kontaktowy Emotikon: Smutny
On raczej nie jest formularzem kontaktowym lecz zapytania o wycenę...

Możemy rozkładać każdy czynnik na drobne ale każdą zmianę należy przetestować, więc nie da się podać gotowej recepty.
Na szczęście strona jest oceniana na bieżąco wiec zmiany dość szybko są odzwierciedlane w panelu AdWords o ile strona bierze udział w aukcjach.

Rzuć okiem do dokumentacji AdWords, bo ten temat jest klarownie opisany.
Kompleksowo WJ, jego czynniki składowe, zależności i agregację opisał też Przemek Modrzewski w swoim poradniku.

Pomyśl o wdrożeniu G. Analytics z urealnionym wsp. odrzuceń (+ ew. narzędzie do mapy kliknięć ), wyznacz cele (zwłaszcza mikro cele) abyś po wstępnej ocenie i po zmianach w witrynie widział różnicę w zachowaniu użytkowników i mógł to porównać ze wskazaniami AdWords.