Obecnie 251 forumowiczów jest online
Obecnie 251 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczenie Telefonó komórkowych

Nowicjusz ✭

Witam.

Szukałem w wielu miejscach, ale nie mogę znaleźć rozwiązania, a jestem świeżym użytkownikiem adwords. Jak można wykluczyć telefony komórkowe z kampanii?? Instrukcja mówi o opcji edytuj w zakładce "urządzenia", ale ja w tamtym miejscu mam jedynie do wyboru "dostosowania stawek" a nie wykluczenie czy usunięcie. Jak mogę to zrobić w obecnej wersji? Czy pozostaje tylko możliwość obniżenia stawek o 90%?

Pozdrawiam

Wszechwiedzący ✭

Cześć Andrzej Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli celem jest wykluczenie to należy obniżyć stawkę o 100%. Ale zwykle nie jest to najlepszy pomysł ponieważ warto przez pewien czas poobserwować koszty konwersji na różnych urządzeniach i na tej podstawie potem dopiero dokonywać dopasowań. Ewentualnie jeśli jesteś przekonany o słabszej pozycji komórek w Twoim przypadku to można wyjść od jakiegoś mocnego obniżenia rzędu 70% na przykład, zobaczyć czy jakieś konwersje z komórek się pojawią i następnie dokonać odpowiednich dopasowań.

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Gdybyś chciał jeszcze pokombinować to można utworzyć osobną kampanię dla urządzen przenośnych (gdzie komputery masz na -100%) i Komputerów (gdzie Mobile i Tablety masz na -100%).

W tym wypadku chodzi bardziej o zarządzanie budżetem.

Bo jeśli wiesz, że komputery konwertują znacznie lepiej to tam przenosisz większość budżetu. Kampania dla urządzeń mobilnych dostanie w tym wypadku znacznie skromniejsze środki finansowe.

Dosyć fajnie mi to działa na jednym koncie.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”