Obecnie 371 forumowiczów jest online
Obecnie 371 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczanie miejsc docelowych / partnerów wyszukiwania

Najlepszy Współtwórca

Czy macie jakiś sposób by wykluczyć konkretnych Partnerów wyszukiwania w kampaniach na sieć wyszukiwania?

Sądzę, że dobrze by było, gdybyśmy mieli możliwość w kampanii na sieć wyszukiwania wykluczać konkretne miejsca docelowe / partnerów wyszukiwania.

Reklamując dewelopera kieruję również na Partnerów wyszukiwania. Pojawił się problem, ponieważ Klient zaczął zgłaszać, że dzwonią do nich Klienci chcący WYNAJĄĆ mieszkanie. Oczywiście wiele kombinacji związanych z wynajmem jest wykluczonych więc się dziwiłem, że takie telefony mają mejsce.

Problemem są Partnerzy wyszukiwania jak np. gumtree czy olx, którzy pokazują reklamy tekstowe, a na których przeważające ogłoszenia dotyczą wynajmu. Chciałbym kierować na partnerów wyszukiwania, ale mieć możliwość wybierać na których partnerów kieruje.

Czy utworzenie w Zasobach wspólnych listy wykluczających miejsc docelowych i dodanie tam również kampanii na sieć wyszukiwania jest rozwiązaniem?

Dominik Myślak
Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Chyba nie ma takiej opcji. Wygląda na to, że Google podjęło decyzję o modelu "wszystko albo nic" w tym wypadku w oparciu o jakieś przesłanki biznesowe, bo przecież problem techniczny to nie jest żeby takie możliwości wyboru się pojawiły...

Utworzenie w Zasobach listy miejsc docelowych i dodanie tam kampanii na sieć jest super pomysłem - naprawdę szacun za kreatywność, ale osobiście obstawiałbym, że nie zadziała (choć pewnie sprawdzić warto).

________
Booguś

Student ✭ ✭ ✭

Niestety nie działa.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Szkoda, bo byłoby to genialne wyjście Emotikon: Smutny Ale fajnie, że napisałeś Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Czyli w wypadku takiej sytuacji, pozostaje tylko całkowicie wyłączyć partnerów sieci wyszukiwania?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

niestety tak

Dominik Myślak

Student ✭

A może lepszym rozwiązaniem było by ustawienie sieci wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową i wtedy dodanie wykluczeń miejsc docelowych?

Jeszcze tego nie sprawdzałam u siebie, jednak w samej sieci wyszukiwania z Partnerami nie da się wykluczyć miejsc docelowych. Jedynie w połączeniu z siecią reklamową. Daj znać czy się udało Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

Agnieszko dziękuje za sugestie, ale to nie zadziała. Nie trzeba uruchamiać tego typu kampanii, by przetestować wykluczające miejsca docelowe Emotikon: Szczęśliwy

Wytłuszczoną czcionką napisałem jak można spiąć kampanie na sieć wyszukiwania z wykluczającymi miejscami docelowymi, ale to nie działa.

W tej chwili nie ma możliwości wykluczenia konkretnych Partnerów wyszukiwania, ani kierowania reklam na jakiś tylko wybranych.

Dominik Myślak