Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczajace słowa kluczowe na różnych poziomach grup reklam - pytanie

Wszechwiedzący ✭
Hej,

Pytanko odnośnie wykluczających słów kluczowych.

Zawsze aplikujecie na niższych poziomach grup reklam słowa kluczowe z wyższych poziomów tak być pewnym właściwego ruchu?

Przykład (nazwy grup reklam, które odzwierciedlają to jakie słowe kluczowe są w środku):

Niebieskie buty nike (wykluczające słowo: tanio)
Niebieskie buty nike tanio (wykluczające słowo: warszawa)
Niebieskie buty nike tanio warszawa (wykluczające słowo: wyprzedaż)
Niebieskie buty nike tanie warszawa wyprzedaż
Ja zawsze tak robię.

Obecnie mam przyjemność współpracować z agencją, która tego nie robi twierdząc, że system i tak dopasuje właściwie słowa kluczowe.

I tu chciałem zasięgnąć opinii większego grona:
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Ja robię podobnie jak Ty. Wolę mieć większą kontrolę nad tym, na jakie hasła będzie się wyświetlała reklama. Przy Twoim przykładzie dałbym informację o wyprzedaży tylko do reklam z tej ostatniej grupy. Agencji o której piszesz pewnie po prostu nie chciało się tego robić Emotikon: Szczęśliwy Pozdrawiam.

Wszechwiedzący ✭

Hejka Adrian,

Zrobiłem testy.

Na nowo budowanych kampaniach nie dawałem tego typu negatywnych słów kluczowych.

I powiem ci szczerze, że nawet bardzo dobrze to działa.

Fakt, czasem AdWords dopasuje do bardziej ogólnego słowa kluczowego.

np. 

Wyszukiwane hasło: czerwone buty nike wrocław tanio

Odpaliło się słowo kluczowe:

+czerwone +buty +nike

mimo tego, że mam dodane "czerwone buty nike wrocław"

Ale to są jednostkowe przypadki, które łatwo można naprawić dodając negatywne słowo kluczowe.

Myślałem, że gorzej to będzie działać.

I biorąc pod uwagę i ile zabawy jest z dodawaniem negatywów w przykładzie, który podałem w pierwszym poście to zastanawiam się czy jest sens.

Jeszcze będę sprawdzał. Jeśli okaże się, że są przypadki gdzie sporo ruchu wpada w złe miejsce to oczywiście zrewiduję podejście, ale na chwilę obecną jest ok.

Pozdrawiam

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”