Obecnie 205 forumowiczów jest online
Obecnie 205 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wydzielenie niskich WJ

Student ✭

Witam

 

Optymalizuję kampanię pod kątem niskich wyników jakości. Głównym słowem kluczowym jest znak towarowy, który, w różnym kontekście, pojawia się w kilku grupach reklam. Słowo jest obecne na landingu, natomiast nie możemy go umieścić w nagłówku reklamy, co zapewne w dużej części zadecydowało o niskim wyniku jakości. Rozważam wydzielenie tych wyrażeń do osobnej kampanii na tym samym koncie, ponieważ mam obawy, że oddziałują na pozostałe sformułowania obecne w kampanii, zaniżając również ich wyniki. Czy myślicie, że jest to dobry trop i może wpłynąć na polepszenie rankingu reklam?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wydzielenie niskich WJ

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Bożena Emotikon: Szczęśliwy

Segmentacja i przyglądanie się zjawisku z akademicką ciekawością to zwykle dobry trop, a zawsze ciekawy. Proponuję jeszcze spróbować dodać to słowo kluczowe w polach Ścieżka wyświetlanego adresu url - może się udać akceptacja takiej reklamy (w przeciwieństwie do zamieszczenia tego samego słowa w nagłówku). Warto też pamiętać, że wynik jakości to głównie CTR - jeśli więc stworzysz reklamy chętnie klikane to i wynik jakości się podniesie.

________
Booguś

Wydzielenie niskich WJ

Wschodząca Gwiazda

Wydzielenie słów o niskim WJ do nowej kampanii nie wpłynie raczej w żaden sposób na poprawienie WJ dla pozostałych słów, chyba że zmienisz treść reklam lub stronę docelową lub zmienisz jakieś inne opcje kierowania.

Gdy dodajesz na koncie nowe słowo kluczowe, które jest zbliżone do słów, które już masz na koncie od pewnego czasu, Google może wziąć pd uwagę ich historyczną skuteczność w celu oszacowania WJ dla nowego słowa kluczowego.

Ale gdy nowe słowo zbierze dostateczna ilość danych o wyświetleniach i kliknięciach największe znaczenie będzie miało i tak jego skuteczność, a nie skuteczność innych słów w grupie czy kampanii.

Dobrym przykładem jest kampania w której mamy słowa związane z naszą marką, które bez trudu uzyskują WJ=10 oraz słowa, które są rzadko klikane, są kiepsko dopasowane do reklam, czy strony docelowej, których wynik jakości może być bardzo słaby.

W takim wypadku słaby wynik jakości tych słów nie wpływa negatywnie w żaden sposób na słowa brandowe, jak również słowa brandowe nie mają wpływu na podniesienie wyniku jakości dla tych słabych słów.

 

Tutaj znajdziesz kilka ciekawych wskazówek odnośnie optymalizacji reklam na podstawie wyniku jakości:

https://support.google.com/adwords/answer/6167132?hl=pl

W szczególności w kontekście Twojego pytania ma zastosowanie punkt "Organizacja konta: nie ma wpływu".

Tomasz Ciepłucha