Obecnie 368 forumowiczów jest online
Obecnie 368 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Warianty produktów vs każdy wariant w osobnym produkcie

Nowicjusz ✭

Mam taki dylemat: przygotowuję feed do Google merchants. W pierwszej wersji, miał to być feed, który będzie zawierał informacje o wariantach. Jednak po zastanowieniu i analizie konkurencji, która nie wprowadza wariantów - tylko każdą odmianę produktu publikuje jako osobny produkt, doszedłem do wniosku że taka strategia może być lepsza - ponieważ ta właśnie konkurencja będzie miała więcej "produktów do wyświetlenia" dla danego zapytania. Tam gdzie ja wyświetlę jeden produkt z 7 wariantami, oni wyświetlą 8 produktów i będą zajmowali dużo więcej pozycji przy wyświetlaniu rekalam. Czy moja analiza jest słuszna? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Warianty produktów vs każdy wariant w osobnym produkcie

Najlepszy Współtwórca

Zalecana jeśli każdy wariant ma swój GTIN. Musisz jednak obserwować jak i które produkty będą się wyświetlały z wariantów, ponieważ nie jest do końća tak jak sądzisz, że wszystkie warianty będą naraz się wyświetlały Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak