Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

W jaki sposób mogę przydzielić budżet do konkretnej kampanii?

Nowicjusz ✭

Cześć

Na koncie aktualnie znajduje się kilkanaście kampanii ze wspólnym budżetem. Jakiś czas temu uruchomiłem nową i chiałbym żeby ta kampania miała własny budżet, który nie będzie "konsumowany" przez pozostałe grupy reklam.

Gdzie znajdę opcję którta pozwoli mi przydzielić konkretną ilość pieniędzy do konkretnej kampanii?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz H
sierpnia 2016

Dot.: W jaki sposób mogę przydzielić budżet do konkretnej kampanii?

Najlepszy Współtwórca
Niestety cały wpłacony budżet będzie dzielony między wszystkie kampanie te z współdzielonym budżetem jak i tą nową.

Pytanie, czy ta nowa kampania dotyczy tej samej strony www? Jeśli nie, to zalecana praktyka, to dla każdego nowego Klienta/strony www zaleca się odrębne konto AdWords.

Na odrębnym koncie AdWords środki trafiają tylko do danych kampanii dla konkretnego Klienta/strony www.

Jeśli masz już przygotowaną całą kampanię i podejmiesz decyzję o przeniesieniu jej na zupełnie nowe konto AdWords, to szybciutko to zrobisz dzięki Edytorowi AdWords. http://www.google.pl/intl/pl/adwordseditor/
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Dodając nową kampanię nie powinna ona być dodana z automatu do budżetu współdzielonego, ale możesz to sprawdzić na karcie Udostępnione Zasoby >> Budżety - sprawdź czy ta nowa kampania jest tu dodana do jakiegoś współdzielonego budżetu.

Screen Shot 08-22-16 at 10.54 AM.PNG

Jeśli tej kampanii nie ma, to powinieneś móc nadać jej własny budżet.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dzięki za szybką odpowiedź.

W tej zakładce ustaliłem dzienny limit. Co w sytuacji gdy na koncie mam już kilka kampanii które dzielą budżet, ale stworzyłem nową i mam przeznaczoną na tą kampanię konkretną kwotę np. 2000 zł. Robię przelew, konto zostało zasilone. Czy mogę to tej kampanii tą kwotę przypisać w jakiś sposób?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz H
sierpnia 2016

Najlepszy Współtwórca
Niestety cały wpłacony budżet będzie dzielony między wszystkie kampanie te z współdzielonym budżetem jak i tą nową.

Pytanie, czy ta nowa kampania dotyczy tej samej strony www? Jeśli nie, to zalecana praktyka, to dla każdego nowego Klienta/strony www zaleca się odrębne konto AdWords.

Na odrębnym koncie AdWords środki trafiają tylko do danych kampanii dla konkretnego Klienta/strony www.

Jeśli masz już przygotowaną całą kampanię i podejmiesz decyzję o przeniesieniu jej na zupełnie nowe konto AdWords, to szybciutko to zrobisz dzięki Edytorowi AdWords. http://www.google.pl/intl/pl/adwordseditor/
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Do kampanii przypisujesz budżet dzienny a nie wpłatę czyli saldo konta.

W ustawieniach kampanii decydujesz czy kampania ma korzystać z budżetu współdzielonego czy własnego.
Budżet - to limit wydatków dziennych - nie myl tego z budżetem konta.Zarządzanie_kampanią_–_Google_AdWords.png

Jeśli chcesz przełączyć na indywidualny wyglada to jak wyżej (Ustawienia kampanii).

Jeśli tworzysz nową kampanię (nie kopię innej, lub nie wczytujesz ustawień innej już istniejącej z e wspólnym budżetem) będzie ona miała domyślnie budżet indywidualny.