Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Trafność reklamy - jak to zrobić

Student ✭
Hej, jestem na etapie poprawy wyniku jakości w kampanii dla klienta. Obecnie pracuję nad "trafnością reklamy". Niestety trochę się "wkopałem" bo źle obliczyłem nakład pracy jaki to będzie mnie kosztowało - obecnie powinienem już kończyć (zgodnie z budżetem) a nie jestem nawet w połowie zlecenia. Co więcej im dalej idę tym jest gorzej - w grupach reklam jest za dużo słów kluczowych i przez to trafność jest najczęściej "poniżej średniej". Dochodzi do tego, że z jednej grupy reklam muszę robić nawet 6-8 - rozbijam zatem grupy reklam na mniejsze zgodnie ze sztuką. Niestety nie uśmiecha mi się siedzieć jeszcze kilku dni nad czymś co powinno być już skończone. W związku z tym zastanawiam się nad "drogą na skróty". Myślałem o tym, żeby nie robić nowych grup reklam tylko dać kilka różnych reklam w treści z różnymi słowami kluczowymi z formułą KeyWord:. Czy system automatycznie dobierze konkretne słowo kluczowe do bardziej pasującej reklamy? Macie jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie tej sytuacji? Pozdrawiam
Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad S
luty

Najlepszy Współtwórca

System niestety nie wybierze bardziej pasującej reklamy. Będzie rotował (bądź wybierał tą najskuteczniejszą w zależności od ustawień) reklamy w obrębie danej grupy reklam.

KIT jest pewnym rozwiązaniem, ale jak już zauważyłeś teksty reklam musiałyby pewnie być bardziej uniwersalne, niż przygotowane pod konkretne frazy.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad S
luty

Najlepszy Współtwórca

System niestety nie wybierze bardziej pasującej reklamy. Będzie rotował (bądź wybierał tą najskuteczniejszą w zależności od ustawień) reklamy w obrębie danej grupy reklam.

KIT jest pewnym rozwiązaniem, ale jak już zauważyłeś teksty reklam musiałyby pewnie być bardziej uniwersalne, niż przygotowane pod konkretne frazy.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Konrad,

Mozesz jeszcze sprobowac napisac reklamy tak, aby zawieraly wszystkie slowa kluczowe z danej grupy reklam.

Albo zamiast rozdzielic na 8 grup reklam sprobuj na 3 i moze wtedy uda sie zmiescic wszystkie.

Powodzenia.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli rotacja w ustawieniach kampanii ustawiona jest na "Optymalizuj: wybieraj najskuteczniejsze reklamy" (i nie korzystamy z automatycznych strategii pod kątem konwersji) to w sytuacji gdy mamy w grupie mocno różniące się słowa kluczowe i reklamy napisane pod te słowa to system nauczy się, która reklama jest częściej klikana przez internautów i będzie częściej wyświetlać właśnie tą reklamę.

Widać to wyraźnie w statystykach reklam gdy włączymy segment "Słowo kluczowe / miejsce docelowe". Pewne reklamy są wówczas dużo częściej wyświetlane z określonymi słowami, dla których mają lepsze dopasowanie i w związku z tym wyższą pozycję.

W związku z tym można powiedzieć, że system wybierze bardziej dopasowaną reklamę do słowa, ale nie dzieje się to od razu, tylko w wyniku nauki i testowania przez algorytm optymalizacji.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭

No to jeszcze jedno pytanie: jak to jest z tą trafnością reklamy? Słowo musi pojawiać się w nagłówkach i opisie reklamy czy wystarczy kiedy wystąpi jeden raz - tu albo tu? Generalnie zastanawiam się kiedy system uzna, że jest przynajmniej "przeciętnie"? Gdybym miał taką wiedzę łatwiej byłoby mi stwierdzić ile i jakich słów kluczowych mogę użyć w jednej grupie reklam. Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca

Dobrze jeśli wystąpi w nagłówku i opisie (masz jeszcze wyświetlany adres). W ostateczności tylko w nagłówku.

Dominik Myślak

Student ✭

Boldowane będą keywordy w opisie więc proponowałbym i tam użycie KITu. Jeśli masz bardzo dużą kampanię to pomyśl czy nie szybciej rozbijesz ją tworzą strukturę w excelu

ps. Pomyśl też o stosowaniu IF dla odbiorców

Dot.: Trafność reklamy - jak to zrobić

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Osobiscie zawsze pisze reklamy tak aby slowa kluczowe byly w naglowku i opisie.

Wtedy wiem, ze zrobilem co moglem.

Niestety mimo to zawsze jest jakis procent reklam ze srednia i niskim wspolcznnikiem jakosci.

Rzuc okiem na ponizszy screen:

match type.JPG

Konto to zostalo utworzone w pazdzierniku. Raklamy zawsze zawieraja slowo kluczowe w naglowku i tytule.

W grupie reklam mam sa tylko scisle powiazane slowa kluczowe (po dodaniu nowych slow kluczowych zawsze tworze nowe grupy reklam).

Kazda grupa reklam wyglada mniej wiecej tak:

"czerwone buty nike"

"buty nike czerwone"

[czerwone buty nike]

[buty nike czerwone]

+czerwone +buty +nike

Mimo to, tak jak widac na zrzucie jest tam 437 slow kluczowch w dopasowaniu scislym ze statusem ponizej sredniej.

Wychodzi na to, ze nigdy nie bedzie idealnie.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭

Cóż to za super narzędzie/widok pozwalający na analizę składników jakości? Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Sa odpowiednie kolumny do kazdego elementu wspolczynnika jakosci gdy jestes w zakladce slow kluczowych.

Reszta to excel.

Daj znac jesli potrzebujesz wiecej szczegolow.