Obecnie 226 forumowiczów jest online
Obecnie 226 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Spadki współczynnika jakości - zmiany algorytmu Google?

Nowicjusz ✭

Cześć,

 

na kilku kontach zauważyliśmy drastyczne spadki QS. Spadki były równo po wszystkich kampaniach, grupach, słowach (poza brandowymi).

Najpierw współczynnik jakości spadł o 1-2 punkty z 11 na 12 listopada, następnie znowu o 1-2 punkty (średni sumaryczny spadek to ponad 2 punkty) z 25-26 listopada.

Spadek dotyczył naprawdę fajnych słów (CTR nawet 10%) z super dopasowaną reklamą i LP. Spadki te pojawiły się na kilku kontach i nie były skorelowane z żadnymi istotnymi zmianami po naszej stronie.

Zerknijcie sobie proszę (na pewno macie do tego narzędzia) na historię współczynnika jakości na kontach, na kampaniach pozabrandowych i dajcie znać, jeśli zauważycie podobne spadki. Gruba sprawa takie zmiany...

Pozdrawiam
Łukasz

Pozdrawiam
Łukasz
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Spadki współczynnika jakości - zmiany algorytmu Google?

Wschodząca Gwiazda
Monitorujemy od jakiegoś czasu QS na poziomie konta (jako średnia ważona uwzględniająca QS i ilość wyświetleń dla wszystkich aktywnych słów w kampaniach) dla wszystkich prowadzonych przez nas kont i nie zauważyłem podobnych zachowań.
Tylko na jednym z kont nastąpił 9 listopada spadek o 1 punkt niemniej to była nowa kampania i spadek był głównie ze względu na ocenę LP poniżej średniej (na początku było przeciętnie).
Na pozostałych kontach spadki/wzrosty są raczej skorelowane z naszymi działaniami i nie są to aż tak duże zmiany.

Więc albo ma to związek z tym, że strona w jakimś tam stopniu nie spełnia nowych zasad reklamowych, które weszły chyba od września (chociaż to już trochę czasu minęło), albo pojawiła się nowa konkurencja, która jest tak dobra, że podnosi średnią Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha