Obecnie 148 forumowiczów jest online
Obecnie 148 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowo blokuje wyświetlanie

Nowicjusz ✭ ✭

Co mogę zrobić, jeśli mam dwa słowa kluczowe takie same, tak samo zapisane, w takim samym dopasowaniu, ale tylko jedno powoduje wyświetlanie reklam. Mogę usunąć to nieskuteczne, ale ono pasuje też do tej drugiej kampanii i jest potrzebne. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Słowo blokuje wyświetlanie

Najlepszy Współtwórca
Niestety w obrębie jednego konta nie możesz mieć takich duplikatów fraz. Zawsze system wybierze te o wyższym rankingu.

Co możesz zrobić? To zależy co reklamujesz tymi dwoma kampaniami. Musisz pamiętać, że Google zabrania reklamować na takie same frazy x stron Klienta/danej firmy itp.

Jednym z wyjść jest ustawienie harmonogramu reklam dla kampanii, tak by zazębiały się wyświetlenia - wtedy po pewnym czasie będziesz widział, która kampania faktycznie jest skuteczniejsza jeśli chodzi o tą frazę.

Drugi sposób to regiony. Możesz dla każdej kampanii przypisać różne lokalizacje.

I trzeci sposób, jeśli sądzisz, że założenia tych dwóch kampanii nie łamią w jakiś sposób zasad AdWords to dwa odrębne konta, na których masz osobno te kampanie. Także jeśli np. tymi dwoma kampaniami reklamujesz jedną i tą samą domenę to również to nie wyjdzie, ponieważ jak już pisałem w wynikach AdWords nie możesz spowodować sytuacji, że na jedną frazę pojawi się ta sama domena, czy inne strony o tej samej tematyce tego Klienta/tej firmy.

Jeśli masz wątpliwości co do rozbicia tych kampanii na dwa konta, to najlepiej zadzwonić do supportu i dopytać o taką możliwość - oni Ci doradzą biorąc pod uwagę zasady AdWords.
Dominik Myślak

Dot.: Słowo blokuje wyświetlanie

Wschodząca Gwiazda
Niestety nie możesz wyśweitlać dwóch reklam dla jednego zapytania dla tej samej strony www.
Możesz np zrobić harmonogram tak, żeby raz wyświetlała się dla jednej a raz dla drugiej strony.

Dot.: Słowo blokuje wyświetlanie

Magister ✭ ✭ ✭
Dorzucę od siebie jeszcze jedną sytuację i jeszcze jeden sposób. Jeśli strona ma dwa typy klientów i chcesz reklamą trafić raz do jednego a raz do drugiego typu spróbuj wykorzystać np. remarketing - jako odbiorców wybierasz grupę osób, które odwiedziły podstrony serwisu charakterystyczne dla którejś z grup klientów i mając już tak utworzoną grupę odbiorców jedną kampanię kierujesz do tej właśnie grupy a w drugiej tę grupę wykluczasz.

Najlepiej będzie, gdy napiszesz więcej o różnicach pomiędzy tymi dwiema kampaniami, wówczas może będziemy w stanie więcej podpowiedzieć.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Dot.: Słowo blokuje wyświetlanie

Nowicjusz ✭ ✭
Jedna kampania skierowana jest do klientów biznesowych i obejmuje sprzedaż dwóch produktów, a druga do klientów indywidualnych i obejmuje sprzedaż tylko jednego z dwóch produktów.

Dot.: Słowo blokuje wyświetlanie

Najlepszy Współtwórca
harmonogram będzie najlepszym rozwiązaniem.

Klienci biznesowi zapewne częściej będą szukać produktu w godzinach pracy.

Klienci indywidualni poza godzinami pracy, ale Ty wiesz lepiej co to za produkt i czy tak faktycznie jest.

Harmonogram możesz ustawić bardzo precyzyjnie dla obu kampanii, tak by obie działały w różnym czasie.
Dominik Myślak