Obecnie 148 forumowiczów jest online
Obecnie 148 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowo blokuje wyświetlanie

Nowicjusz ✭ ✭

Co mogę zrobić, jeśli mam dwa słowa kluczowe takie same, tak samo zapisane, w takim samym dopasowaniu, ale tylko jedno powoduje wyświetlanie reklam. Mogę usunąć to nieskuteczne, ale ono pasuje też do tej drugiej kampanii i jest potrzebne. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Słowo blokuje wyświetlanie

Najlepszy Współtwórca
Niestety w obrębie jednego konta nie możesz mieć takich duplikatów fraz. Zawsze system wybierze te o wyższym rankingu.

Co możesz zrobić? To zależy co reklamujesz tymi dwoma kampaniami. Musisz pamiętać, że Google zabrania reklamować na takie same frazy x stron Klienta/danej firmy itp.

Jednym z wyjść jest ustawienie harmonogramu reklam dla kampanii, tak by zazębiały się wyświetlenia - wtedy po pewnym czasie będziesz widział, która kampania faktycznie jest skuteczniejsza jeśli chodzi o tą frazę.

Drugi sposób to regiony. Możesz dla każdej kampanii przypisać różne lokalizacje.

I trzeci sposób, jeśli sądzisz, że założenia tych dwóch kampanii nie łamią w jakiś sposób zasad AdWords to dwa odrębne konta, na których masz osobno te kampanie. Także jeśli np. tymi dwoma kampaniami reklamujesz jedną i tą samą domenę to również to nie wyjdzie, ponieważ jak już pisałem w wynikach AdWords nie możesz spowodować sytuacji, że na jedną frazę pojawi się ta sama domena, czy inne strony o tej samej tematyce tego Klienta/tej firmy.

Jeśli masz wątpliwości co do rozbicia tych kampanii na dwa konta, to najlepiej zadzwonić do supportu i dopytać o taką możliwość - oni Ci doradzą biorąc pod uwagę zasady AdWords.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Niestety nie możesz wyśweitlać dwóch reklam dla jednego zapytania dla tej samej strony www.
Możesz np zrobić harmonogram tak, żeby raz wyświetlała się dla jednej a raz dla drugiej strony.

Magister ✭ ✭ ✭
Dorzucę od siebie jeszcze jedną sytuację i jeszcze jeden sposób. Jeśli strona ma dwa typy klientów i chcesz reklamą trafić raz do jednego a raz do drugiego typu spróbuj wykorzystać np. remarketing - jako odbiorców wybierasz grupę osób, które odwiedziły podstrony serwisu charakterystyczne dla którejś z grup klientów i mając już tak utworzoną grupę odbiorców jedną kampanię kierujesz do tej właśnie grupy a w drugiej tę grupę wykluczasz.

Najlepiej będzie, gdy napiszesz więcej o różnicach pomiędzy tymi dwiema kampaniami, wówczas może będziemy w stanie więcej podpowiedzieć.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭ ✭
Jedna kampania skierowana jest do klientów biznesowych i obejmuje sprzedaż dwóch produktów, a druga do klientów indywidualnych i obejmuje sprzedaż tylko jednego z dwóch produktów.

Najlepszy Współtwórca
harmonogram będzie najlepszym rozwiązaniem.

Klienci biznesowi zapewne częściej będą szukać produktu w godzinach pracy.

Klienci indywidualni poza godzinami pracy, ale Ty wiesz lepiej co to za produkt i czy tak faktycznie jest.

Harmonogram możesz ustawić bardzo precyzyjnie dla obu kampanii, tak by obie działały w różnym czasie.
Dominik Myślak