Obecnie 322 forumowiczów jest online
Obecnie 322 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowa kluczowe - kampania na produkty

[ Edytowane ]
Student ✭

Witam,

Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów/koleżanek.

Prowadzę kampanię adwords. Branża motoryzacyjna.

Jednym z działów są wkłady/szkła do lusterek samochodowych.

Z analiz wynika, że konwersje są głównie jeśli ktoś szuka np. "wkład lusterka + konkretny model" .
Modeli aut jest około 750-800. Przygotowałem zatem kampanię z osobnymi reklamami dla każdego modelu i kierowaniem na podstronę z danym modelem.

Problem polega jednak na tym, że ilość kombinacji biorąc pod uwagę kolejność, błędne liternictwo jest tutaj w zasadzie nieograniczona dlatego dałem np. frazy:

+Wkład +lusterka +BMW +3 i tutaj może być  seria 1,2,3,4,5 która prowadzi do różnych podstron. Czasami jeszcze ludzie dodają jakieś dodatkowe wyraz od siebie.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że niektóre frazy są praktycznie niewyszukiwane ( przez co reklamy się w ogóle nie pojawią ), ale są np. takie jak "wkład lusterka opel astra f", która jest wystarczająco często wyszukiwania ( 20 razy / miesięcznie ), a mimo to reklama nie pojawia się.

Przy frazie "+wkład +lusterka" pojawia się ona w raporcie wyszukiwanych haseł.

Pytanie zatem, czy jestem zatem zdany na to, żeby tworzyć dedykowane reklamy z dopasowaniem ścisłym z kierowaniem na produkt na podstawie raportu wyszukiwanych haseł ( wtedy wyświetla się tak jak chce ) czy coś robię źle jeśli chodzi o kampanie na dedykowane produkty, którą opisałem w pierwszej części posta.

Dzięki.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Słowa kluczowe - kampania na produkty

Najlepszy Współtwórca
Może być tak, że fraza +wkłady +lusterka podkrada Ci wyświetlanie tych dokładniejszych fraz.

Możesz dodać wykluczenia w ogólniejszych grupach reklam, bądź zrezygnować w nich z modyfikatora - bo on przeważnie jest winowajcom podkradania wyświetleń. Problemem też może być po prostu to, że fraza +wkłady +lusterka ma wyższy ranking i przez to system wybiera ją niż bardziej dokładną frazę.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Dzięki za odpowiedź.

Dodać wykluczenia to dość ciężka sprawa bo ilość kombinacji jest zbyt duża.

Myślałem już wcześniej nad tym co napisałeś i wyłączyłem testowo na jeden dzień kampanię z frazami typu "+wkład +lusterka" , ale nawet wtedy kampania na produkty nie wygenerowała żadnych wyświetleń ( może za krótki okres czasu ).

Najlepszy Współtwórca
Dla słów o większej liczbie wyświetleń, kliknięć i powtarzalnych konwersji możesz tworzyć listę w dopasowaniu ścisłym.
Dla tych na krawędzi i poniżej progu oraz konwertujących unikalnie dobrze sprawdzają się kampanie DSA.
Możesz wskazać za pomocą reguł zestaw podstron (wg jakiegoś klucza) które AdWords ma brać pod uwagę.
Dodatkowo wykluczenia słów istniejących w kampanii klasycznej, żeby nie konkurowały.
W zależności od konstrukcji url'i oraz title strony można stworzyć nieźle działającą strukturę.

Słowa kluczowe - kampania na produkty

Nowicjusz ✭

Cześć,

Miałem podobny problem z Kampanią Ciągników i części do Maszyn rolniczych,

Pomogło stworzenie grup reklam w oparciu o bardziej ogólne frazy kluczowe z modyfikatorem + , oraz wpisanie dla danej grupy większości możliwych słów wykluczających.

Listę słów wykluczających utworzyłem przy użyciu narzędzia UBER, oraz modyfikowałem

ją przy pomocy reguł excel