Obecnie 199 forumowiczów jest online
Obecnie 199 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowa kluczowe dla sklepu internetowego

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Mam taką zagdakę - załóżmy, że mamy sklep internetowy, niech będzie to sklep z płytkami ceramicznymi. Chcemy kampanię typowo sprzedażową.Dodajemy słowa kluczowe - bazą jest nazwa jakiejś płytki, albo kolekcji przykładowo "beżowa finezja" więc dodajemy do kampani słowa: płytka beżowa finezja, kolekcja beżowa finezja, producent beżowa finezja, filzy beżowa finezja, aranżacja beżowa finezja itp itd. 

Z czystym sumieniem, można powiedzieć, że tam jest nasza konkurencja - na te słowa występują. 

Ale, jeśli patrzeć na konwersję to nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem było by: płytka beżowa finezja sklep, płytka beżowa finezja cena i tak dalej z kolekcja, producent, filzy, aranżacja... ale tu konkurencja reaczej nie występuję, a jeśli już to widać że po prostu mają słowa kluczowe w dopasowaniu do wyrażenia i tam też się wyświetlają. 

co w takim układzie - być tam gdzie konkurencja, szerzej? czy wąsko, na typowe dopiski sklep, cena - czy tam jest klient czy stawiam błędne założenie??

Pozdrawiam,

Andrzej 

Dot.: Słowa kluczowe dla sklepu internetowego

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Dla kampanii, w których celem jest sprzedaż naprawdę nieźle sprawdza się Optymalizator konwersji. Wymaga on dopracowania i nieco cierpliwości w początkowym okresie jednak zwykle potrafi wydobyć z kampanii więcej niż standardowe opcje stawek.

Jeżeli zdecydowałby się Pan na jego użycie, potrzebnych jest minimum 15 konwersji w ciągu ostatnich 30 dni. Im więcej zarejestrowanych konwersji, tym działanie optymalizatora skuteczniejsze, także tutaj wybrałbym szersze kierowanie. Optymalizator jest narzędziem dość inteligentnym i sam potrafi "wybrać" z kampanii słowa kluczowe mogące dać maksymalnie dużo konwersji.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tak, jak najbardziej jeśli osiągnę wymaganą ilość to skorzystam. Problem jest niestety gdzie indziej - obecnie budzet dzienny nie jest wysoki jak ilosc reklam - jest ich około 200 na budżet 50 zł - jak łatwo policzyc, 25 gr na klikniecie, oczywiscie tych wyklikiwanych jest moze 50 - najpopularniejszych.  zastanawiam sie wiec, czy po prostu do slow kluczowych nie dodac zawezenia w postaci 'sklep" albo "cena" - czy takie zawezenie ma szanse dac wiecej konwersji przy identycznych parametrach?

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Może Pan przeanalizować statystyki witryny, starając się wychwycić te najbardziej wartościowe frazy.

W Google Analytics przydatna jest opcja "Dopasowane wyszukiwane hasło", dostępna po wejściu Źródła odwiedzin -> Źródła -> Wyszukiwania -> Płatne

Na liście fraz warto posegregować dane używając "średniego czasu trwania odwiedzin" i/lub "współczynnika odrzuceń". Może Pan też wybrać jakieś własne metryki i na tej podstawie dobrać najlepiej rokujące frazyEmotikon: Szczęśliwy

Powodzenia!

Odpowiedź dla niemalekko85

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Bez Pan Emotikon: Szczęśliwy Andrzej jestem. 

Bywam tam, 

ale powtórze się - jeśli mamy niszowe produkty dla niszowej grupy odbiorców, jasnym jest, że "nazwa produktu" będzie odpowiednimm słowem dla osoby poszukującej. natomiast jeśli mamy produkty z grupy popularnej to czy: "nazwa produktu sklep" nie przyniesie większego ROI

Student ✭

To takie trocę wróżenie z fusów. Można założyć że fraza + sklep dadzą lepszy współczynnik konwersji niż sama fraza... ale nie zawsze to się sprawdza

Przy małym budżecie proponuję uruchomić kampanię (kampanie) na produkty na które macie: najlepsze ceny lub jakiś inny wyróżnik. I tam budować oraz optymalizować. 

Nowicjusz ✭

Zdecydowanie lepiej postawić na produkty + nazwy waszych kolekcji. Sporo osób zamawiając płytki przegląda całe aranżacje łazienek, które mają swoją nazwę. Dlatego też czasami warto po nazwie kolekcji się wyświetlać. Jeśli masz możliwość odbioru osobistego to myślę, że warto spróbować również frazę [płytki ceramiczne + nazwa_miasta], [kafelki + nazwa_miasta]

Student ✭ ✭ ✭
Możesz też spróbować podzielić słowa na dwie kampanie.
W jednej trzymać bardziej ogólne, popularniejsze, a w drugiej te już bardzo szczegółowe.
Dzięki temu niszowe słowa będą miały szanse się wyświetlać i zbierać kliknięcia i będzie można potem ocenić w które słowa lepiej inwestować.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej,

Dzięki za odpowiedzi, to jest zlecona kampania, którą narazie testuje w którą stronę iść i miałem zagadkę. Problem jest w tym, że jak tworzyłem kampanię na laptopy to: mając laptopa to najdłuższy ogon i najlepsze konwersja była przykładowo na hp pavilion dv6-7060sw, albo samsung np350v5c-s09

tutaj mamy np opoczno beżowa fantazja czyli reklame konkretniej kolekcji i co ciekawe tam, tak jak napisalem jest konkurencja. Można zejść głębiej np. opoczno beżowa fantazja krem, opoczno beżowa fantazja beż itp - tam ogon jest najdłuższy, ale ilość wyszukań mała.