Obecnie 278 forumowiczów jest online
Obecnie 278 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słaby wynik jakości i wysoki koszt

Student ✭ ✭ ✭

Witam, Chciałam się dowiedzieć czy ktoś miał doświadczenia z barnżą hal namiotowych- hale namiotowe- sa bardzo drogim hasłem, jednocześnie mają słaby wynik jakości. Reklamy mam odpowiednio dopasowane- na stronie również jest dostosowana treśc, koszt mam ciągle podwyższany, aby wyświetlać się wysoko, ale wynik jakości jest w granicach 3, więc słabo. Czy ktoś miał doświadczenia z tą branżą?

Dot.: Słaby wynik jakości i wysoki koszt

Magister ✭

Z samą branżą hal namiotowych nie miałem doświadczenia, natomiast trafiło mi się już kilka razy wpaść na frazy ze słabą historią. Startując od WJ 2-3 trzeba było przebijać się w regiony 7. I na nic tutaj relewantność, jeśłi ktoś kiedyś coś źle zrobił. Z reguły takie frazy mają "przewidywany współczynnik klikalności" poniżej średniej (bazuje on na danych historycznych wszystkich kont adwords). Jeśli masz doczynienia z taką sytuacją to zapraszam do dalszej lektury Emotikon: Mrugający.

Moje panaceum na takie sytuacje. Najważniejsze:

1. W takiej sytuacji warto rozważyć założenie nowego konta, jeśli dostałaś konto do optymalizacji.

2. Jeśli konto jest nowe, doświadczenie mnie uczy, że grupy naprawdę trzeba dobrze "rozbić" (relewantność słów kluczowych, tekstów i stron docelowych)

3. Na początku eliminacja fraz ze słabym CTR.

4. Po kilku dniach należy dobrze się przyjżeć wyszukiwanym hasłom, czy przypadkiem nasze frazy nie trafiają w dwie branże, z czego jedna np kompletnie nie dotyczy naszej usługi/produktu. Ruszamy wtedy z wykluczeniami. Praca z dopasowaniami. 

Niestety cała zabawa na początku jest dosyć droga. Z reguły podbijam dosyć mocno stawki CPC. Z czasem wraca do normy. Zaznaczam, że to moje doświadczenia.

Opuszczenie słabych danych historycznych trwa od 2 do 4 tygodni. 

Student ✭ ✭

Tak, namioty i hale magazynowe. Śrendi CPC od kwietnia to 2,01 PLN. Stawki ogólnie są bardzo wysokie, znacznie powyżej 10 PLN za wyświetlenie u góry strony, ale z racji ograniczenia budżetu mogę max. CPC ustawić na 4 zł.

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję za odpowiedź. Koszt rzeczywiście jest b. wysoki, no nic zostaje mi nieustanna optymalizacjaEmotikon: Szczęśliwy