Obecnie 209 forumowiczów jest online
Obecnie 209 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Skuteczna kampania

Nowicjusz ✭

Witam jestem samoukiem Adwords ,próbuje od dłuższego czasu stworzyć skuteczne reklamy ,lecz nie bardzo mi to wychodzi.Zastanawiam się czy koszty mają być większe?,czy użyłam  dobre słowa kluczowe?nie wiem, jakiś czas temu przerwałam działania bo się zniechęciłam.Znów jestem na adwords ale nie bardzo skutecznie proszę o poradę co jeszcze zrobić.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Skuteczna kampania

Nowicjusz ✭

jestem samoukiem może ktoś mi podpowie jak skuteczniej reklamowaćmoją firmę ,czy trzeba zwiększyć limit dzienny ,słowa kluczowe wydają się byc najlepsze choć jest duża konkurencja w tej branży (apartamenty zakopane)proszę o poradę chce byc widoczna w sieci

Dot.: Skuteczna kampania

Najlepszy Współtwórca

czy przyswajałaś wiedzę na temat konstrukcji kampanii?

Polecam https://support.google.com/adwords/?hl=pl&page=examstudy.cs

Dominik Myślak

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Ciężko tak od zera wszystko tłumaczyć. Temat jest obszerny ale spróbuję w kilku słowach coś podpowiedzieć.

Sama znasz swój biznes najlepiej. Powinnaś zastanowić się jakie masz przewagi konkurencyjne, w porównaniu z całą masą innych osób reklamujących się na "apartamenty zakopane". Nie wiem jaki masz budżet, jednak przy tak ogólnej frazie kliknięcia będą drogie i spowodują szybkie wyklikanie. Z tego powodu zastanów się nad bardziej precyzyjnymi, 3-4 wyrazowymi słowami kluczowymi. Do wyszukiwania możesz użyć narzędzia

Jeżeli zaczynasz bawić się AdWords nie rozbudowuj kampanii od razu. Wybierz sobie dosłownie kilka szczegółowych fraz i dla każdej utwórz odrębne grupy reklam i dopasowane teksty reklamowe przekierowujące na podstronę w twojej witrynie również stworzoną z myślą o wejściach z reklamy. Dodając słowa kluczowe stosuj odpowiednie dopasowania "" [] lub znak plusa przed słowami + czyli tzw. modyfikator dopasowania przybliżonego. Dzięki temu już na starcie wytniesz zbędny ruch.

Takie podejście do sprawy ułatwi ci późniejszą optymalizację kampanii. Jeżeli budżet nie będzie wykorzystywany, będziesz mogła dodać kolejne słowa kluczowe lub podnieść stawki dla obecnych. 

Absolutnie obowiązkowa jest instalacja statystyk Google Analytics i połączenie kont AdWords/Analytics. Dzięki temu będziesz mogła w bardzo precyzyjny sposób dowiedzieć się, które frazy i w jakich sytuacjach przynoszą efekt. Dzięki tej wiedzy niektóre frazy można wstrzymać, a dla niektórych podnieść stawki i cieszyć się lepszymi wynikami.

Na koniec przykładowe słowa kluczowe:

apartamenty zakopane z basenem
apartamenty zakopane na sprzedaż
apartamenty zakopane koscielisko
ekskluzywne apartamenty zakopane
apartamenty zakopane sprzedaż
apartamenty zakopane wynajem

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Witaj Aga,

zgodzę się, że zarządzanie kontem Adwords może wydawać się skomplikowane, ale wierz mi, że znam mnóstwo "samouków", którzy opanowali tę sztukę do perfekcji i osiągają świetne rezultaty. Grunt to się nie zniechęcać Emotikon: Szczęśliwy

Wiem, że czytanie wielu artykułów na stronie Centrum Pomocy AdWords może być czasochłonne i czasami zniechęcające, dlatego może zacznij od krótkich i przyjemnych filmików na kanale YouTube. Na początek polecam np. "Skuteczne zarządzanie kontem Adwords w 10 minut". Następnie po lewej stronie znajdziesz inne pomocne filmy. 

Krzysztof bardzo fajnie opisał podstawy, które powinnaś opanować na początku. Gdybyś miała potem jakieś bardziej konkretne, szczegółowe pytanie to chętnie służymy pomocą. 

Powodzenia i udanego tygodnia!

KarolinaP

Nowicjusz ✭

Dziękuję za pomoc .Wszystkie cenne uwagi wdrożę .Jestem połączona z google analitycs,codziennie sprawdzam i obserwuje co się dzieje .Mam wielkie ambicje w kierunku stworzenia skutecznej reklamy także jeszcze będę pytać .Pozdrawiam

Nowicjusz ✭

Pani Karolino już jest lepiej z 2 do 3 kliknięć zrobilo się 20 ,ale cały czas chcę wiedzieć więcej.Będe jeszcze pytać jesli można .pozdrawiam