Obecnie 261 forumowiczów jest online
Obecnie 261 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Skalowanie banerów przez AdWords

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

zauważyłem, że w kampaniach banerowych AdWords potrafi sam przeskalowywać banery do innych rozmiarów, co wygląda źle. 

Przykładowo jest w kampanii baner statyczny JPG o wymiarach 970×250, a AdWords obcina go (dosłownie) i pokazuje w slotach reklamowych 750x200 co wygląda źle, bo nie mam akurat baneru w tym rozmiarze.

Czy istnieje jakakolwiek możliwość wyłączenia takiego "skalowania" banerów przez AdWords?

Nie zawsze jest możliwe przygotowanie wszystkich wymiarów, a przeskalowane banery wyglądają po prostu źle. 

Paweł Rabinek
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Paweł Emotikon: Szczęśliwy

Podobno jedynym wyjściem jest zrobienie wszystkich rozmiarów bannerów i nie da się wyłączyć tego przeskalowywania Emotikon: Smutny Też mam ten problem.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Jesteście pewni, że to AdWords robi to skalowanie (czy bardziej obcinanie), a nie np. wydawca reklam AdSense na swojej stronie?

Jak jako wydawca reklam czasem "wciskałem" większą reklamę w mniejszą przestrzeń, bo po prostu tak była zrobiona strona i mi się cała reklama w pełnym rozmiarze nie mieściła, a nie będę dopasowywał strony do reklamy Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Według mnie masz rację i tak właśnie się dzieje, że problem generują wydawcy AdSense. Jednak od strony AdWords nie da się chyba tego po prostu jakoś wyłączyć na chwilę obecną.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Jeśli tak rzeczywiście jest, że to wina wydawców, to nawet posiadanie banerów we wszystkich dostępnych rozmiarach też nie załatwi sprawy. Bo skoro ktoś ma na stronie slot na reklamę w rozmiarze 970×250, a wyświetla te reklamy w obszarze 750x200, no to nawet jak będziesz mieć reklamę 750x200 system i tak weźmie 970x250, bo taki jest slot.

Jedyny sposób to wykluczanie takich miejsc z kierowania, ale jak je zidentyfikować? Ciężko przecież weryfikować wszystkie miejsca docelowe, na których pokazują się nasze reklamy.

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

To logiczne, co piszesz i tak rzeczywiście może się dziać. Ale chyba jednak w większości przypadków sprawę załatwiłby komplet bannerów, bo większość przeskalowań raczej wynika z NieMania odopowiedniego rozmiaru Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś