Obecnie 275 forumowiczów jest online
Obecnie 275 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozbieżność danych w adwords i w analitics

Nowicjusz ✭

Witam,

Uruchomiłem reklamy w adwords tylko sieć reklamowa, wynik jaki pokazuje mi adwords to 280 kliknięć w moją reklamę - po kliknięciu użytkownik przekierowany był na stronę śledzoną przez analitics i tu o dziwo nie widać tych 280 kliknięć tylko jakieś 30. Co może być powodem takich rozbieżności ? Dodatkowo widzę że kliknięcia powodują duży ctr bo 13 % czyli reklama jest dobrze ztargetowana  tylko że użytkownicy nie wykonują żadnych działań na stronie ?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Rozbieżność danych w adwords i w analitics

Wschodząca Gwiazda
Patrzysz na ten sam zakres dat w Analytics i w AdWords?
Czy kod śledzący Google Analytics jest na pewno poprawnie zainstalowany na stronie?
Czy nie ma problemów z działaniem strony lub z serwerem?

Wszystkie z w/w czynników mogą powodować rozbieżności w danych.

Najlepiej jakbyś wstawił jakieś printscreeny i podał adres strony - o ile to możliwe.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Tak daty są te same, kody do tej pory działały bez problemu. Dzisiaj ponowiłem test i włączyłem reklamy obserwowałem aktywnych on line, analitics w przeciągu 15 min pokazywał 20 użytkowników on line z ppc, natomiast po zatrzymaniu reklam w adwords sprawdziłem wynik i tam klknięć ponad 200.

Dzisiaj właśnie sprawdziłem on line.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Sprawdź na zakładce w lewym menu "Wszystkie kampanie online" dodatkowe kolumny Nieprawidłowe kliknięcia i Współczynnik nieprawidłowych kliknięć.

Uruchomisz je wchodząc w przycisk kolumny

ScreenShot027.jpg

ScreenShot028.jpg

Druga sprawa to sprawdzaj takie dane po około 24-48h i wtedy porównuj, ale one bardzo często się będą różnić - kwestia jak bardzo.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
CTR 13% przy kampanii GDN to naprawdę szaleństwoEmotikon: Szczęśliwy Musisz mieć albo bardzo dobrze stargetowaną kampanie (czego Ci życzę), albo faktycznie coś jest nie tak.

Tutaj podaje link: https://support.google.com/analytics/answer/1034383?hl=pl (rozbieżności w liczbie kliknięć i sesji) gdzie możesz zweryfikować potencjalne błędy jakie u Ciebie mogą występować i zaburzać statystyki. Jeśli nie znajdziesz na tej liście co mogłoby pomóc rozwiązać problem to napisz raz jeszcze w tym wątku, ale podaj więcej informacji, które pomogą nam zagłębić się w problem i go rozwiązać.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Nieprawidłowe kliknięcia powodowałyby sytuację odwrotną - w Analytics mielibyśmy zdecydowanie więcej sesji z CPC niż kliknięć w AdWords.

Pytanie podstawowe do autora wątku - na jakie dane w Analytics patrzysz - tzn. na jaki raport? Co oznacza liczba 30 w Analytics - o której piszesz?

Bo jeśli chodzi o dane prezentowane w raporcie np. Pozyskiwanie->AdWords->Kampanie to dane powinny się pokrywać bo są to dane przekazywane z AdWords do Analytics ( i tam mamy dane o kliknięciach i sesjach - między innymi). Jeśli w raporcie Pozyskiwanie->AdWords->Kampanie nie widzisz tych samych danych, to może znaczyć, że masz nieprawidłowo połączone konta.

Natomiast jeśli patrzysz w GA na raport Pozyskiwanie->Cały Ruch->Kanały to tam sesje wygenerowane przez AdWords (kampanie w wyszukiwarce) będą w wierszu Paid Search, natomiast kampanie w sieci reklamowej będą w wierszu Display (lub Other - jeśli chodzi o reklamy tekstowe w sieci reklamowej).

Ale to będą dane o sesjach, a nie o kliknięciach - a to dwie różne rzeczy.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Dobrze w takiej sytuacji zabieram się za zmiany.

Mam nadzieję, że poprawią wynik