Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy zjechały na dół

Magister ✭

Witam, czy wiecie skąd taka degradacja? 

Dzisiaj "optymalizowałem" teksty reklam. Miałem 4 reklamy, jedną z nich wyłączyłem, a dwie skorygowałem: tekst i url. Url choć inny ma te same keywordsy, title i description. Wynik jakości tak jak i poprzednio od 7 do 10. Stawki nie ruszane. Stan dwóch nowych reklam to "odpowiednia".  A reklama spadła na dół. Czy może mieć to związek ze zmianami? 

Dodam jeszcze, że opieram się na podglądzie adwordsa, ale w wyszukiwarce widzę teraz, że jest na pierwszym miejscu. Ale dzisiejszy CTR ewidentnie wskazuje, że się pojawiała a nie była klikana.

Pozdrawiam i dziękuję za sugestie

Ten popularny wątek został przeniesiony z poprzedniego Forum pomocy AdWords.

Dot.: Reklamy zjechały na dół

Magister ✭

Najlepszy Współtwórca Lech Krupa odpowiedział:

Każda edycja treści reklamy (podobnie słów kluczowych) to usunięcie dotychczasowej i dodanie nowej reklamy. Po takim zabiegu tracisz historię tego elementu i WJ do obliczenia rankingu brany jest z uśrednionych danych historycznych. Jeśli reklama uzyska parametry lepsze niż historyczne wzrośnie WJ i pozycja. Często już po kilku kliknięciach gdy CTR wyraźnie wzrośnie widoczny jest skok do góry.
Na ranking (a właściwie na WJ, który ma wpływ na ranking) wpływa też treść reklamy, jej korelacja z słowem kluczowym i stroną docelową. Zmiany w tym obszarze też mogą powodować inną ocenę i w konsekwencji zmianę rankingu.