Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy w GDN

Student ✭ ✭

Witam,

jakie są wasze doświadczenia z siecią reklamową ?

Zawsze działałam tylko w wyszukiwarce, teraz zastanawiam się nad kampanią w GDN i mam kilka pytań.

1. Czy konwersja jest dużo niższa niż w przypadku wyszukiwarki ?

2. Jaki jest średni CPC ?

3. Czy lepiej sprawdzają się u was reklamy graficzne czy tekstowe ?

4. Może macie jakieś sprawdzone metody na dobre wyszukiwanie miejsc docelowych ?

Pozdrawiam!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklamy w GDN

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Doświadczenia są różne. Jeżeli chcesz wyrobić sobie własne zdanie musisz przetestować różne możliwości aby znaleźć konfigurację najlepiej dostosowaną do specyfiki własnej działalności. Niestety coraz wyższe stawki searchowe często zmuszają do szukania ratunku w GDN, która w przypadku kampanii nastawionych na reakcję bezpośrednią prawie nigdy nie jest pierwszym wyborem.

Ad 1. Kampania może być fatalna w porównaniu do sieci wyszukiwania ale może być też od niej lepsza. Konwersje podobnie. Musisz dużo testować aby zauważyć wzorce dobrze sprawdzające się w Twojej branży. Konkretów nie podam, dla każdej strony dobre są inne rozwiązania. Prawie zawsze w obrębie GDN najlepiej sprawdzi się remarketing. Pozostałe opcje kierowania używaj ostrożnie

Ad 2. Średni CPC jest zwykle niższy niż w sieci wyszukiwania

Ad 3. Sprawdzają się i reklamy graficzne, i tekstowe. Te drugie zajmują mniej miejsca, system może sobie nimi dowolnie manipulować więc koszt kliknięcia jest niższy. Dodatkowo reklamy tekstowe mają bardzo duży zasięg. Przy konfiguracji kampanii reklamy tekstowe i graficzne lepiej jest umieścić w odrębnych grupach a potem porównać wyniki

Ad 4. Co do szukania dobrych miejsc docelowych dobrym sposobem ich wyłuskiwania są grupy kierowane ogólniej wg słów kluczowych i/lub tematów. Dzięki Google Analytics możesz łatwo odnaleźć te z małą ilością odrzuceń i długimi czasami a najlepiej konwersjami i stopniowo dodawać do drugiej kampanii GDN z wyższymi stawkami

Kampanię w GDN zawsze rozpoczynaj z małym budżetem i traktuj ją jak piaskownicę. Wyższy budżet i stawki możesz ustalić w drugiej kampanii GDN - tylko dla sprawdzonych sposobów kierowania/reklam.

Dot.: Reklamy w GDN

Wschodząca Gwiazda
Podstawa w Adwords: testowanieEmotikon: Szczęśliwy

1. Konwersja może być zdecydowanie niższa - GDN zwykle napędza markę wizerunkowo - ale może również być skuteczniejszy (jeśli np. zastosujesz Remarketing)

2. CPC z reguły bywa niższy, ale nie ma reguły na to. Mam kampanie, w której śr. cpc na wyszukiwarkę jest 3 razy niższe niż na sieci reklamowej.

3. Tu podobnie jak Krzysiek zazwyczaj wykorzystuję oba rodzaje reklam. W trakcie działania kampanii możesz sobie zweryfikować, które są skuteczniejsze (tekstowe zwykle mają więcej kliknięć).

4. Jak chodzi o wyszukiwanie miejsc docelowych to zwykle robię to ręcznie. Najpierw analizuję branżę w jakiej mam prowadzić kampanię, klienta proszę o rekomendacje miejsc w jakich chciałby się pojawiać, i na tej podstawie buduję listy witryn.

Nie polecam kierowania reklam tylko na kategorie lub zainteresowania chyba że zbudujesz sobie solidną listę wykluczających witryn. Poza tym tworząc kampanie zwróć uwagę na opcję "kategorii witryn" i wyklucz te, które nie chcesz aby wyświetlały Twoje reklamy jak: strony błędów, zaparkowane domeny, itp.

Najprościej szukać witryn w planerze reklam displayowych, ale zanim uruchomisz kampanie przejrzyj witryny. Nie musisz budować bazy 1000 witryn. na początek wystarczy Ci 10 - 20.