Obecnie 256 forumowiczów jest online
Obecnie 256 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy typu "kliknij aby połączyć" i optymalizacja słów kluczowych

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Mam włączone rozszerzenie połączeń telefonicznych. Zauważyłem, że 2/3 ruchu pochodzi z komórek. 

Najważniejsze w kampaniach jest oczywiście mierzenie konwersji i jest to u mnie wejście do kontaktu (www) oraz ilość kliknięć typu "kliknij aby połączyć" (komórki).

Chcąc zoptymalizować słowa kluczowe i wyrzucić / zablokować (negatywne frazy, etc.) w zakładce "wymiary" daję raport "hasła wyszukiwane" i znajduje frazy które mają wysokie CTR (50% - być może z komórek) ale bardzo wysoki koszt konwersji - przejścia na www do kontaktu, co z komórek może być naturalne. Tu jest właśnie problem bo najważniejszą daną w tym miejscu (dla komórek) jest ilość "kliknięć aby połączyć" lub też konwersja czasu połączenia .. niedostępna w Polsce. 

Jak optymalizować frazy niewiedząc czy nie konwertują one czasami jako "kliknij .."? Niestety takiej kolumny raport nie posiada Emotikon: Smutny

Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie .. czy coś przeoczyłem?

Dot.: Reklamy typu "kliknij aby połączyć" i optymalizacja sł

Magister ✭
To prawda że przydało by się mierzenie konwersji telefonicznych. Trzeba męczyć polski zespół Google żeby uruchomili taką usługę w Polsce Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: Reklamy typu "kliknij aby połączyć" i optymalizacja sł

Student ✭ ✭ ✭
Jeszcze z rok poczekamy, za dużo tam mają "restroomów" Emotikon: Mrugający
Pozdrawiam,
Marcin Zięba