Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama odrzucona z powodu:

Magister ✭

i jest taki komunikat: 

• Ta reklama została odrzucona.
    • Destination URL not working

- ale url działa poprawnie ! co może być nie tak ?

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Reklama odrzucona z powodu:

Wschodząca Gwiazda
A jest ona dostosowana do urządzeń mobilnych ? Pozdrawiam Adaśko.
Poczytaj tutaj co może być nie tak : https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6021546?rd=2#027

Magister ✭
ale wyłączyłem reklamę na komórki
Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Wschodząca Gwiazda
Jeśli jesteś pewien, że strona docelowa działa prawidłowo zgłoś reklamę jeszcze raz poprzez jej wyedytowanie lub zrobienie kopii.
Mogło się tak zdarzyć, że były chwilowe problemy z serwerem i adres nie działał, a teraz działa.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Michał a testowałeś serwis, kiedy jest doczepiany automatycznie tag gclid. Miałem serwisy, które się sypały ( 404 ) przy automatycznie dołączanym tagowaniu. W takim przypadku należało poprawić htaccess. Adaśko

Najlepszy Współtwórca

Michał tak jak Ci napisał Adam. Sprawdź stronę docelową dodając do adresu jakiś przykładowy gclid=r45324543t4e4. Jeśli strona wyrzuci 404, to musisz poprosić kogoś o ustawienie htaccessa bądź po prostu poprawić ustawienia serwera.

Mogło być też tak, że przez chwilę, gdy były sprawdzane reklamy, Twoja strona nie działała.

Daj znać czy po dodaniu gclida podstrona działa bądź też nie.

P. S. Dundersztyc support adwords to pewna ostateczność, gdy nie ma pomysłu co jest nie tak (na forum staramy się pomóc na bieżąco). Wiadomość przy odrzuconych reklamach była w miarę jasna - wystarczy sprawdzić wszystkie możliwości. Jeśli nie pomaga to jak najbardziej support.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Robot Google odwiedzając stronę docelową reklamy nie dodaje do adresu parametru gclid więc to nie może być powód.
Ja też widziałem strony, które po dołączeniu parametru gclid dawały błąd 404, ale reklama nie była odrzucana z tego powodu i działała długi czas prowadząc użytkowników na stronę błędu.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
zgadzam się z Tobą Tomek, ale warto i tak to sprawdzić gclid bo czasem przez to również są odrzucenia
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Tomasz ja nie jestem pewny czy masz rację, bo miałem taki przypadek, że odrzuciło mi stronę, która niby wyświetlała się poprawnie. Po poprawieniu obsługi gclid, reklama zostałą zatwierdzona. Po drugie było by bez sensu, że robot sprawdza serwis bez gclid, a później system dołącza go licząc, że adres docelowy będzie się wyświetlał prawidłowo. Ale mogę się mylić. Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Adam są i były takie przypadki, że Klientowi źle działała strona docelowa z gclid, a system i tak je wyświetlał mimo otrzymywania 404... dlatego warto sprawdzić każdy powód odrzucenia reklam, ale zainteresowany jeszcze nie napisał, czy docelowa działa z gclid czy nie.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
To co piszesz ma sens, ale jak zajrzysz do dziennika serwera to zobaczysz, że jest tak, jak piszę.
Poniżej przykładowe wpisy z logów serwera, które pojawiły się zaraz po stworzeniu pierwszej reklamy prowadzącej na stronę xyz.pl/wynajem
66.249.89.36 - - [23/Sep/2015:22:15:00 +0200] "GET /wynajem HTTP/1.0" 200 10066 "-" "AdsBot-Google (+http://www.google.com/adsbot.html)"
66.249.89.36 - - [23/Sep/2015:22:15:01 +0200] "GET /wynajem HTTP/1.0" 200 10066 "-" "AdsBot-Google-Mobile (+http://www.google.com/mobile/adsbot.html) Mozilla (iPhone; U; CPU iPhone OS 3 0 like Mac OS X) AppleWebKit (KHTML, like Gecko) Mobile Safari"

Później widać indeksowanie innych podstron (nie tylko strony docelowej reklamy) przez robot AdsBot-Google oraz AdsBot-Google-Mobile. Ale nigdzie w adresach nie ma parametry gclid. Jeśli w logu występuje parametr gclid to jest to albo kliknięcie w reklamę (losowy ciąg znaków) albo kliknięcie z narzędzia podglądu i diagnostyki z parametrem gclid=test

Oczywiście zgadzam się, że tak czy owak warto sprawdzić, czy strona poprawnie obsługuje parametr gclid. Ale to raczej nie był powód odrzucenia reklamy. Stawiam raczej na chwilową "niedyspozycyjność" serwera.

Mi raz się zdarzyło zjeść kropkę w docelowym adresie URL, jak był wpisywany z ręki, albo dopisywałem www z przodu i wówczas był adres wwwexample.com i oczywiście reklama była odrzucona. Warto więc po prostu kliknąć w reklamę w panelu AdWords i sprawdzić czy strona się otwiera prawidłowo, potem dopisać gclid dla pewności, że wszystko jest ok i jeśli tak, to zgłosić reklamę ponownie do zatwierdzenia.
Tomasz Ciepłucha