Obecnie 271 forumowiczów jest online
Obecnie 271 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ranking reklamy

Student ✭

Witam,

otóż mam pewien problem odnośnie rankingu reklamy.

Otóż mam wszystkie słowa z wynikiem jakości 7/8/9/10 - poniżej nic nie mam. Kiedy najeżdżam na dymek, to komunikat, który się wyświetla jest: W tej chwili Twoje słowo kluczowe nie powoduje wyświetlania reklam w Google ze względu na niski Ranking reklamy. Ranking reklamy zależy od stawki i Wyniku Jakości.

Co więcej komunikaty w dymku(Wynik Jakości: Dowiedz się więcej) również pokazują mi wszystkie trzy kategorie na zielono.

Jaka może być przyczyna i co mogę zrobić?

Dzięki wielkie z góry!

Pozdrawiam

Paweł

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
czerwca 2016

Dot.: Ranking reklamy

Nowicjusz ✭ ✭

Przyczyny mogą być najróżniejsze, ja mam jeszcze trzy pomysły:

1. Jeśli masz w kampaniach wybrane poszczególne lokalizacje, mniejsze miejscowości lub obszary wokół jakichś miast, to ten komunikat o niewyświetlaniu reklam pojawia się często. Support mi to kiedyś wyjaśnił, że nie ma technicznej możliwości, żeby podawać diagnozę reklam dla mniejszych obszarów, dlatego często pojawia się komunikat, że reklamy się nie wyświetlają, choć w rzeczywiśtości są pokazywane i można go zignorować.

2. Może używasz/używałeś w tej kampanii kiedyś obliczania stawek na podstawie konwersji? Nie powinno się używać tej metody w nowych kampaniach, trzeba im najpierw dać czas na zebranie minimalnej liczby konwersji, conajmniej 15. Sprawdź też, czy gdzieś nie ustawiłeś jakich zautomatyzowanych reguł lub elastycznych strategii ustalania stawek, które tutaj przeszkadzają. Miałam raz sytuację, że po ustawieniu elastycznej strategii ustalania stawek, liczba impresji spadła na zero. Poczekałam 3 dni i wróciłam do samodzielnego ustalania stawek. 

3. To jest kampania tylko na wyszukiwarkę? Wiem na pewno, że w kampaniach na sieć reklamową czasami się zdarza, że złe ustawienia i złe wyniki kampanii na początku mogą kampanię "przydusić" i nic z takiej kampanii już nie będzie. Trzeba wtedy zakładać zupełnie nową kampanię. Nie wiem, w jakim stopniu się to sprawdza w kampaniach z wyszukiwarką, ale jeśli wszystko dobrze ustawiłeś i skonsultowałeś z supportem, a efektów dalej nie ma, to może warto założyć nową kampanię. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Kiedy utworzyłeś kampanię? Jeżeli niedawno to musisz poczekać na pierwsze dane (wyświetlenia/kliknięcia). Dopiero wtedy podawane wyniki jakości będą wiarygodne.

Najlepszy Współtwórca

Trochę sobie sam odpowiedziałeś. Ranking reklamy to wynik jakości x stawka za kliknięcie...

Jeśli wiesz, że wyniki jakości są ok to może warto sprobowac podnieść stawki - natomiast czasem komunikaty występujące na koncie trzeba zweryfikować samemu w jakiś sposób... czyli np. sprawdzić czy faktycznie reklamy się wyświetlają czy też nie... czy statystyki rosną itp.

Pamiętaj, że kazda branża jest różna i często występuje sezonowość, gdzie za kliknięcie trzeba dać więcej niż standardowo.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Twoje stawki maksymalnego CPC są za niskie. Masz dobrą jakość, ale za niskie deklarowany maksymalny CPC. Ranking reklamy = maksymalny CPC * jakość reklamy. 

Adaśko

Najlepszy Współtwórca

Ranking to ie jest tylko WJ. Zależy też od licytowanego CPC.

Skoro WJ jest ok to może drugi czynnik jest zbyt niski czyli max cpc.

Najlepszy Współtwórca

Od niedawna przy ustalaniu rankingu brany jest pod uwagę wpływ rozszerzeń. 

Student ✭

juz dawno stawki podbidowalem i dalej od wczoraj sie utrzymuje ciagle to samo.

Więc to też nie niski cpc.

Nie wiem juz co robic...

Student ✭

Naprzemiennie się wyświetla ten komunikat, który już napisałem oraz ten:

Mimo że Twoja reklama jest wyświetlana, jej pozycja nie jest wystarczająco wysoka, aby umieścić ją na pierwszej stronie wyników wyszukiwania

[ Edytowane ]
Student ✭

wiem o rozszerzeniach.

Mam rozszerzenia: na miejsca oraz lokalizacje.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Inne rozrzerzenia np połączeń i linków witryny na pzyszłość też się przydadzą.

Na karcie słów kluczowych dodaj kolumny "szacowana stawka za pierwszą stronę" i "szacowana stawka za wyświetlenie u góry".

Czy te stawki odbiegają znacząco od Twoich?

Zajęcie pozycji 1-3 może potrwać więcej czasu bo wymagana jest akceptacja reklamy przez człowieka (do 72 godzin). 

Student ✭

Czy może to być związane coś z tym, iż w słowie kluczowym mam miasto, załóżmy restauracja wrocław a wyświetla mi się również komunikat: Słowo kluczowe:xxx

Hasła dotyczące lokalizacji w tym słowie kluczowym mogą wpłynąć na miejsca wyświetlania reklam. Lokalizacja:xxx,xxx,xxx

Student ✭

powiem tak:

śr.cpc mi pokazuje: 1,2zł a raport szac.staw.za pierwszą stronę: 0,20zł

Więc...

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie ma to znaczenia... znaczenie mogą mieć jeszcze dopasowania słów kluczowych.

Lech dobrze Ci doradził odnośnie rozszerzeń, ale komunikat ewidentnie sugeruje, że stawki są za niskie, ale... jeśli dzisiaj je podniesiesz to komunikat nadal może się pojawiać. Trzeba poczekać chwilkę.

dodatkowo możesz aktywować kolumnę utrata udziału w wyświetleniach itp. - na wielu zakładkach takich jak kampania, czy słowa kluczowe.

ScreenShot486.jpg

Dominik Myślak

Student ✭

nie jest to moja pierwsza kampania, nigdy nie miałem tego typu problemów (ograniczały się jedynie do poprawy dopasowania bądź podbidowania stawki).

więc też umiem korzystać ze wszystkich kolumn i wiem gdzie one są.

Zrobiłem i zrealizowałem wszystko to co mówi nam googlowski support odnośnie optymalizacji kampani i słów kluczowych oraz reklam itp.

Nie wiem o co kaman...

Najlepszy Współtwórca
może kwestia czasu... sam zastanów się czy słowa kluczowe nie są bardziej konkurencyjne. Któreś dane na koncie nie uaktualniły się... czyli albo masz nadal za niską stawkę, albo jest już ok, ale komunikat o małej liczbie wyświetleń nadal wisi

Poczekałbym do jutra
Dominik Myślak