Obecnie 322 forumowiczów jest online
Obecnie 322 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prośba o sugestię w sprawie strategii

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Witam szanownych forumowiczów,

Mam taką zagwozdkę.

Firma ma 3 marki i trzy różne strony.

Wszystkie one sprzedają dokładnie to samo.

Jedna ma bardzo silną pozycję na rynku, druga względnie mocną i trzecia dopiero raczkuje, ale przynosi zyski.

Czy jest sens konkurować między sobą w AdWords?

Zdaje mi się, że na chwile obecną tak właśnie się dzieje (jeszcze nie zacząłem tego projektu).

Mimo to we wszystkich 3 są zyski i możliwość zwiększenia budżetów reklamowych.

Tylko czy taka strategia ma sens? 

Jeśli tak to jaki podział dodatkowych budżetów byłby tutaj najrozsądniejszy?

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam,

Krzysiek

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Najlepszy Współtwórca

Bardzo trudne pytanie. Strategii możesz mieć kilka i przećwiczyć każdą z nich.

Ja zastanowiłbym się nad wykorzystaniem tylko remarketingu dla tej najsilniejszej na rynku - być może wystarczy sam remarketing.

W średniej klasyczne działania w AdWords + remarketing.

Ta najsłabsza klasyczne działania, remarketing i udostępnione listy remarketingowe z tej najsilniejszej marki.

Natomiast każda marka może działać na innych regionach i nieco różnym czasie co może ograniczyć ich konkurencyjność.

Reklama na gmailu - GSP

najsilniejsza marka po nazwie marki, produktów

najsłabsza do listy mailingowej jeśli takową posiadacie z najsilniejszej marki

ale to tylko na szybko rzucone pomysły

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Po pierwsze niedozwolone jest aby jedna firma reklamowała kilka serwisów na tą same frazy, nawet jeżeli to są różne marki. Pozdrawiam Adaśko

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Dzięki wielkie za odpowiedzi!

Z góry przepraszam bo teraz widzę, że powinienem był wyjaśnić dokładniej.

Otóż wszystkie 3 marki są pod 3 różnymi spółkami co według mojej wiedzy nie narusza regulaminu Google.

I sprawa druga wszystkie 3 już obecnie mocno inwestują w AdWords.

Najmocniejsza marka wydaję najwięcej na reklamę, średnia mniej i świeżynka dopiero zaczyna.

Różnica miedzy tymi firmami jest taka, że mają inna politykę cenową i różnice w tym czy można kupić niektóre produkty na sztuki czy w większej ilości.

Ale poza tym sprzedają dokładnie to samo, głównie przez kampanie zakupowe i pojawiają się w wynikach na te same frazy - już potwierdziłem.

Czy mógłbym jeszcze raz dopytać jak optymalizować takie działania?

Po prostu zastanawiam się co można zrobić aby konkurować ze sobą jak najmniej i zwiększyć zwrot z inwestycji.

Z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam,

Krzysiek

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wszechwiedzący ✭

Jeśli każda z 3 marek przynosi zyski to można się pokusić o stwierdzenie, że taka kampania ma sens. Rozważyłbym policzenie ROI każdej z marek i dodatkowe środki przeznaczyłbym proporcjonalnie - im większy ROI tym większe środki dodatkowe. Jeśli chcesz zmniejszyć stopień konkurowania ze sobą zobacz czy nie ma jakichś prawidłowości w konwersjach poszczególnych kampanii pod wszelkimi możliwymi względami: lokalizacji, godzin, urządzeń itd - wtedy mógłbyś selektywnie eksponować marki i ograniczać konkurencję między nimi. 

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Nie wiem dokładnie co to za produkty, ale podałeś słowo klucz czyli "cena". Pod tym kątem możesz próbować rozlokować kampanie np. na lokalizacje czyli np. mniejsze miasta tańsze produkty, duże miasta droższe produkty. Tym samym jeśli w zapytaniach pojawiały się lokalizacje lub hasła typu: Tanie, Tanio to możesz je wykorzystać dla każdej ze stron. Grunt to obserwowanie "wyszukiwanych haseł" i na ich podstawie budowanie strategii, a nie celowanie w ciemnoEmotikon: Szczęśliwy

Jeśli produkty podzielone są na kategorie to możesz dla każdej ze stron spróbować promować inną z kategorii produktów, wtedy nie będziesz konkurował sam ze sobą. Co z drugiej strony nie jest złe. 3 domeny Twoje = ty rządzisz, ty ustalasz max CPC.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Serdeczne dzięki za wszystkie wskazówki!

Jeszcze nie zacząłem tego projektu i sam mam ograniczone dane.

Ale bez wątpienia zwrócę uwagę na wszystko o czym wspomnieliście. 

Dzięki!