Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem

Nowicjusz ✭

Witam! Szanowni Państwo, otrzymałem informację, którą poniżej zamieszczam. Nadmienię, iż przy koncie nic nie zmieniałem, jest ono prowadzone od kilku lat, i wszystko zawsze było w porządku. Proszę o radę co należałoby zmienić? Pozdrawiam Jarek.   "Informujemy, że odrzucono co najmniej jedną z Twoich reklam lub przynajmniej jedno z Twoich słów kluczowych. Niestety do czasu wprowadzenia odpowiednich zmian zgodnie z naszymi zasadami nie możemy wyświetlać Twoich reklam w Google, na stronach naszych partnerów wyszukiwania ani w miejscach docelowych w sieci reklamowej. Jeśli nasza ocena sytuacji jest błędna, chcemy jak najszybciej ponownie aktywować Twoje reklamy, w czym Zespół Google chętnie Ci pomoże. Poniżej przedstawiono powód odrzucenia reklam lub słów kluczowych. Na końcu tego e-maila znajduje się raport o problemach ze szczegółowymi informacjami na temat odrzuconych reklam lub słów kluczowych oraz opis czynności naprawczych (jeśli to możliwe). ==================== Przyczyna odrzucenia ==================== Nieprawidłowy kod odpowiedzi HTTP: Chcemy, by nasze reklamy były trafne, użyteczne i łatwe w użyciu. Dlatego nie zezwalamy na umieszczanie w nich linków do niedziałających stron. Twoja strona docelowa nie może na przykład zwracać kodów błędu zaczynających się od cyfr 4 lub 5 (np. błąd 404). Aby reklama mogła się wyświetlać, docelowy URL musi być prawidłowy, a witryna musi działać we wszystkich przeglądarkach i lokalizacjach.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Problem

Wschodząca Gwiazda
Jarek po pierwsze kliknij w reklamy w panelu AdWords, do których suport ma zastrzeżenia i zobacz czy otwiera się poprawnie strona WWW. Jeśli nie to popraw adres docelowy, jeśli otwiera się poprawnie to odczekaj 24-48 h i reklama powinna znowu ruszy. Tu znajdziesz więcej o rozwiązywaniu problemów, kiedy docelowy URL nie działa : https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6021546?hl=pl . Adaśko

Dot.: Problem

Wschodząca Gwiazda
Zgodnie z tym co pisze Adam, zweryfikuj czy adres się na pewno ładuje. Jeśli ładuje się poprawnie to samo odczekanie niewiele da. Możesz to przyspieszyć poprzez zmianę drobnego elementu w reklamie, jak np. postawienie kropki na końcu zdania. Reklama wówczas rusza ze statusem odpowiednia (o ile mówimy o reklamie na sieć wyszukiwania), a po ponownej weryfikacji, jeśli strona działa poprawnie, otrzymuje status zaakceptowana.

Ewentualnie telefon do supportu z prośbą o ponowną weryfikacje, jeśli reklama ma długą historię, której nie chcesz tracić.