Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z optymalizacją strony docelowej

Nowicjusz ✭

Dzień dobry, mój problem wygląda następująco:

Mam kampanię Adwords ustawioną na hasła: 

"projektowanie stron internetowych" - https://25wat.com/oferta/projektowanie-stron/ - jakość 3/10

"agencja kreatywna" -25wat.com - jakość 4/10

[Agencja interaktywna] - strona gdzie kieruje reklama - 25wat.com - jakość 4/10.

 

O ile rozumiem, że  słowa "kampania interaktywna" nigdzie nie występuje na stronie, więc może mieć niski wynik jakości o tyle nie rozumiem czemu agencja kreatywna i projektowanie stron internetowych mają cały czas jakość strony poniżej średniej. Dodam, że zmiany strony docelowej/ edycje treści/ zmiany dopasowań w słowach kluczowych nie przyniosły żadnego rezultatu.

 

Ogólne wskazówki od Google co do jakości strony również  (nawet kiedy prędkość w page speedzie była b.wysoka, nie miało to widocznego wpływu na to jak Google reaguje na stronę i na to jak ocenia jej jakość. 

 

Czy macie pomysły jakie czynniki mogą być w tym wypadku kluczowe i powodować problem z jakością strony docelowej? Będę wdzięczny za sugestię. 

 

 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Problem z optymalizacją strony docelowej

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli masz problem z jakością strony docelowej zastanów się, czy użytkownik po wejściu na Twoją stronę poprzez frazę "projektowanie stron internetowych" znajduje dokładnie to, czego najbardziej oczekuje.

A czego oczekuje? Tu może pojawić się problem, ponieważ ta fraza nie zdradza nam w 100% tego, że ktoś jest zainteresowany ofertą projektowania stron.

Może chce się dowiedzieć czego o projektowaniu stron, bo chciałby się tego uczyć, może szuka poradnika, kursu, szkolenia, itp.

 

Może powinieneś dodać inne słowa kluczowe, które będą bardziej wskazywać na intencje zakupowe, takiej jak np. projektowanie stron internetowych cena (cennik), projektowanie stron internetowych oferta, oferta na projektowanie stron internetowych, projektowanie stron internetowych Wrocław, itp. Może się okazać, że dla tych słów będziesz miał wyższy wynik jakości i lepszą skuteczność (po warunkiem oczywiście, że ktoś po kliknięciu w reklamę dla wyszukiwania związanego np. z cenę/cennikiem znajdzie na stronie cennik).

 

Zakładając jednak, że na stronę trafia osoba, która rzeczywiście zainteresowana jest usługą projektowania stron WWW.

Czy Twoja strona odpowiada jego potrzebom? 

Ludzie najchętniej zobaczyli by ceny (możesz stworzyć np. przykładowe pakiety) oraz co ta cena zawiera.

 

Poza tym, czy język, który używasz na stronie, jest dostosowany do Twoich odbiorców? 

Pamiętaj, że Ty możesz być ekspertem i znać się na różnych technologiach, ale Twoi potencjalni klienci nie wiedzą raczej co to RWD, User Experience, itd.

 

Poza tym, czy jest coś, co Ciebie wyróżnia na rynku od konkurencji? Jeśli tak to również o tym napisz.

Dajesz długą gwarancję, albo support posprzedażowy, a może inne dodatki?

Jak długo działasz na rynku, ilu miałeś dotychczas klientów, może Twoi klienci mogą Ci wystawić referencje?

Wszystko to, co podniesie zaufanie potencjalnego klienta do Ciebie spowoduje również, że Twoja strona będzie lepiej postrzegana przez Google.

 

Zawsze jest coś, czym się można pochwalić i zwrócić uwagę klienta no i przede wszystkim dodaj jakąś wyraźną zachętę do działania, staraj się zmotywować użytkownika do kontaktu.

 

Jest dużo rzeczy, nad którymi możesz popracować i pamiętaj, że jakość strony docelowej to nie tylko słowa kluczowe na stronie, ale całościowe dopasowanie strony do frazy i to jak strona odpowiada na potrzeby użytkownika.

Tomasz Ciepłucha

Problem z optymalizacją strony docelowej

Nowicjusz ✭

dziękuje Tomaszu - masz racje co do wieloznaczności terminu i możliwych zmian w obrębie tej strony. Pomyślę o tym. 

 

Wciąż jednak zastanawia mnie słaba jakość strony dla frazy agencja kreatywna - czym to może być spowodowane?