Obecnie 192 forumowiczów jest online
Obecnie 192 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z niskim wynikiem jakości strony docelowej

Student ✭ ✭ ✭

Witam wszystkich,

Mam dość dziwny i nietypowy problem z niskim wynikiem jakości strony docelowej, który w znaczącym stopniu obniża ogólny wynik jakości słowa kluczowego. Dla większości słów kluczowych jest on poniżej 5/10. 

Branża: AGD/RTV. 

Słowo kluczowe to produkt, dajmy na to pralka (producent + model), słowa w dopasowaniu do wyrażenie (weryfikowałem i nie ma śmieciowych zapytań), w tekście jest identyczne słowo kluczowe, to samo znajduje się na stronie sklepu. Mimo powiązania tych słów kluczowych wynik jest bardzo niski.

Dodam że nazwy na stronie to tekst nie grafika. 

Szukałem odpowiedzi w googlach, w pomocy Google również, na co konsultant odpowiedział "strona musi zostać zaindeksowana przez googole - to troche potrwa". Dodam że kampania trwa już ponad miesiąć i bez zmian na lepsze, a wręcz przeciwnie. Z innymi kampaniami nie mam takich problemów, a wyniki mam 10/10 i 9/10.

Odpowiedź eksperta 5verified_user

Dot.: Problem z niskim wynikiem jakości strony docelowej

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Aby poprawić wynika jakości strony docelowej sprawdź:

- czy masz słowo kluczowe w tytule strony (title);

- czy masz słowo kluczowe w znaczniku <h1>;

- czy masz słowo kluczowe w tekście strony;

- adres wyświetlany powinien zawierać słowo kluczowe np. :

adres docelowy www.stronatakaataka.pl?w-34ede.php

adres wyświetlany www.stronatakaataka.pl/slowo_kluczowe

- czy łatwo znaleźć dane kontaktowe;

- czy łatwa jest nawigacja po stronie;

- czy polityka korzystania ze strony jest na osobnej stronie;

- czy polityka prywatności jest na osobnej stronie;

- czy nie masz jakiś "dziwnych linkowań" na stronie (SWL);

- czy masz możliwość szybkiego kontaktu/zapytania w sprawie produktu;

I pamiętaj, że strona jest sprawdzana pod względem wyświetlania/użyteczności na desktopach i mobile !!!

Adam

Wschodząca Gwiazda
Adamie o co chodzi z "czy polityka prywatności jest na osobnej stronie"- czy dobrze rozumiem, zeby nie umieszczać tego komunikatu o cookies ,a zrobić osobną stronę?

Najlepszy Współtwórca
Często na stronach (nawet nie wiem czy nie ma wymogu) oprócz informacji o akceptacji dodać jeszcze link do rozszerzonej informacji czym są cookies - wtedy prowadzimy internautę do osobnej podstrony.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Po pierwsze musimy rozróżnić „pełny tekst polityki prywatności” od „informacji stosowania polityki prywatności”, o którą pewnie pytasz. Tak naprawdę to i to nie powinno być częścią kodu html strony docelowej. Spotykam się z tym, że pełny tekst lub informacja o "polityce prywatności" są zaimplementowane na każdej podstronie serwisu (np. ukryty div), co obniża wartość strony docelowej. Najlepiej jak pełny tekst o polityce prywatności jest na osobnej stronie, a informacja o stosowaniu polityki prywatności była widoczna na stronie docelowej, ale została tak zaimplementowana, aby nie była integralną częścią kodu. Można to zrobić za pomocą Ajaxa - w sieci jest wiele rozwiązań (np. http://tiny.pl/qw8dq ). Pomocna jest tekstowa wersja kopi naszego serwisu w Google. Jeśli tam widać tekst związany z polityką prywatności, to znaczy, że trzeba poprawić implementację.

Adam

Wschodząca Gwiazda
Ja znów odnoszę wrażenie, że Adam G pomieszał trochę SEO z PPC. Przyjazne linki swoją drogą, ale słowo kluczowe w H1, słowo kluczowe w linku - to tak bezpośrednio na WJ nie będzie wpływało . Poza tym dziwna sugestia ze strony supportu bo strona nie musi być zaindeksowana w Google, a może być promowana, bo boty reklamowe inaczej oceniają stronę niż boty indeksujące w ramach wyszukiwarki.

@Patryk Wilk - a czy treści na stronie opisujące produkty są unikalne? Czy teksty powtarzają się na innych serwisach, które sprzedają te produkty co ty?

Najlepszy Współtwórca
@Paulina jeśli tylko możemy wprowadzić zmiany dotyczące optymalizacji SEO na stronę, której prowadzimy kampanie AdWords to czemu nie? To na pewno nieco poprawi jakość tej strony, a co ważniejsze wpłynie na użytkownika poniekąd - chociażby h1.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Coś na pewno na stronie nie gra i trzeba będzie do tego w jakiś sposób dojść. Na pewno wprowadzimy optymalizację strony. 

@Paulina Treści na stronie wprowadzone przez klienta niestety są skopiowane z opisów które dostarcza producent. Specyfikajci samego produktu niestety nie zmienimy. 

Co do supportu to działa on jak chce, zależy na kogo trafimy niestety. Dlatego przepuszczam to przez palce Emotikon: Szczęśliwy Niestety nasz opiekun z Googla jest na urlopie wiec pozostaje support no i forum Emotikon: Szczęśliwy

H1 na pewno poprawimy Emotikon: Szczęśliwy

Dzięki za sugestie i jeśli coś jeszcze znajdziecie to czekam na kolejne Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Nie no jasne, tylko jeśli np. LP nie chcesz indeksować w google to czy mimo wszystko nadal będzie miało jakiś wpływ? Przecież są rożne boty, które oceniają stronę w indeksie i w PPC.

Poza tym to temat, który też często się przewija, a nigdy do końca jasny nie jest.

Warto mieć zoptymalizowaną stronę choćby po to żeby użytkownik wiedział gdzie się na niej znajduje, żeby była dla niego czytelna, itp. Ale czy to, czy w H1 czy w linku wrzucimy słowo kluczowe nie ma chyba aż takiego znaczenia. Kiedyś w ramach urla docelowego po " ? " wstawiało się dodatkowo słowa kluczowe, ale szybko okazało się, że nie ma to znaczenia i przestało się dodawać.

Wschodząca Gwiazda
@Patryk Wilk - jasne specyfikacji nie zmienicie, ale do samej streści produktów zawsze można coś dodać. Czy to w PPC czy SEO unikalne treści to podstawaEmotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭

@Paulina. Nie no masz tutaj 100% racje, tylko wszystko zależy od władcy i pana tego królestwa czyli klienta Emotikon: Szczęśliwy 

Podziałam z tym i dam znać za jakiś czas jakie będą efekty Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda

Myślę, że nadmiarowość powielanego tekstu (tu mowa o treści polityki prywatności) ma wpływ na jakość strony docelowej. Poniżej cytat z pomocy adwords :

Trafna i oryginalna treść
Upewnij się, że strona docelowa jest bezpośrednio powiązana z tekstem reklamy i słowem kluczowym.
Umieść na stronie docelowej użyteczne informacje na temat reklamowanej oferty.
Postaraj się zaoferować użyteczne funkcje lub treści, których nie ma w innych witrynach.
Być może warto umieścić na stronie docelowej recenzje klientów, którzy skorzystali z Twojej oferty.

Po za tym jakość w Adwords i w SEO jest bardz zbieżna, szczególnie po Kolibrze Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Adam

Nowicjusz ✭

Pozwolę sobie "odgrzać kotleta", gdyż jest jak najbardziej aktualny. Google, jako monopolista myśli, że może wszystko.

Sytuacja jest taka: ściśle dopasowane słowo kluczowe, będące też w pierwszej linii jedynej reklamy w kampanii. Słowo kluczowe na początku tytułu strony i w nagłówku H1 oraz metatagu keywords, oraz w treści strony  http://www.yarmobile.com

Wynik jakości słowa kluczowego 1/10.

Co jest?

Wschodząca Gwiazda

Nie każdy, kto wpisuje hasło "tworzenie aplikacji mobilnych" (bo podejrzewam, że o taką frazę Tobie chodzi) szuka firmy, która tworzy aplikacje. Sporo osób może szukać informacji o tym jak się tworzy aplikacje, programów do tworzenia, kursów, poradników, itp.

Wystarczy spojrzeć w organiczne wyniki wyszukiwania by przekonać się, że i wyszukiwarka Google podobnie traktuje ten temat Emotikon: Szczęśliwy

Wynik jakości 1/10 sugeruje też, że pewnie jest bardzo niski CTR dla reklam i to potwierdza również to, co napisałem powyżej.

Jeśli użytkownicy nie klikają zbyt często reklamy mimo iż jest nad wynikami organicznymi to znaczy, że to ich nie interesuje, tylko szukają czegoś innego.

Czasem nie warto na siłę reklamować się na wszystkie hasła, które wydają nam się słuszne i zamiast tego należy próbować szukać takich fraz, które będą chętniej klikane i które będą w bardziej dobitny sposób zdradzać intencje użytkownika.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Dziękuję za uwagi. Z jednej strony - zapewne masz rację. Sam się nad tym zastanawiałem, kto po nim szuka i czego. Nie wiem, jak znaleźć na to odpowiedź. Jednak również - na podstawie kilkuletniej już praktyki z tym hasłem - to po nim znajdowano mnie najczęściej. Tak więc jest tu jakiś konflikt.