Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Praktyki dobierania słów kluczowych

Student ✭

Możecie podzielić się Waszymi doświadczeniami?

w temacie doboru słów kluczowych?

np:

- dam ścisłe to tracę potencjał,

- dam do wyrażeń to leci budżet ( bo wykluczenia potrzebują czasu) i czasem brakuje środków i tracę ruch!

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

To zależy..

1) Jaki klient ma budżet

2) Ile usług / produktów chciałby reklamować w swoim budżecie

Pracując na małych kontach zdarzało się mieć tylko wersję ścisłą.

Obecnie 90% moich kampanii ma w grupach reklam: ścisłe, do wyrażenia, i modyfikator dopasowania przybliżonego

Zwykle grupy reklam w tych kampaniach są ściśle powiązane z modelem produktu.

W kampaniach ogólnych (bez specyficznych modelów) mam słowa kluczowe, które wskazują na chęć zakupu czyli buy, cheap itp.

W grupach reklam, które są najbardziej ogólne np. Samsung Monitor mam najwięcej słów wykluczających i tam najczęściej zaglądam w celu wykluczania nowych.

" - dam do wyrażeń to leci budżet ( bo wykluczenia potrzebują czasu) i czasem brakuje środków i tracę ruch!"

Odnośnie tego stwierdzenia:

Nie da się wszystkiego zrobić na 110%.

Kampania potrzebuje trochę czasu abyś mógł zebrać wystarczająco dużo klików i ocenić wyszukiwane hasła oraz jakość ruchu.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭

@Krzysztof AD

Ad1) wiesz, z wysokością budżetu nie musi iść zgoda klienta na palenie budżetu (tym bardziej że czasem klient ma wgląd na konto czy raport słów i po pierwszej weryfikacji kopnie w tyłek Emotikon: Mrugający

Ad2) doskonale rozumiem co masz na myśli, tylko odczuwam że planer nie pokazuje tego co potem "zaczyna" dziać się jak dam np:

klient z frazami np: "kancelaria odszkodowawcza" "odszkodowania"  itp... to w raporcie wyszukiwanych słów kluczowym można znaleźć "CUD-a" :/