Obecnie 164 forumowiczów jest online
Obecnie 164 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pozycja reklamy

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry, mam problem z ustaleniem pozycji reklamy w wynikach wyszukiwania.

Mój szef chce by średnia pozycja była 2-3. Wysłał mi dzisiaj screeny wyników 2 słów kluczowych - na żadne nie wyświetliła się reklama (sprawdzał w wyszukiwarce). Ja sprawdziłam:

• w narzędziu do diagnostyki - na 4 różne miasta reklamy wyświetliły się za każdym razem na 3 miejscu, raz na 4. 
  • w raporcie za ostatnie 2 miesiące mają pozycje 1,5 oraz 2,4
  • sprawdziłam sama w wyszukiwarce i wyświetliły się na 2 i 3 pozycji.

Jaki może być powód tego, że nasze reklamy nie wyświetliły się szefowi (reklamy konkurencji się wyświetliły). Czy uważacie, że powinnam podjąć jakieś działania, czy pozostać przy obecnych wynikach? Sądzę, że narzędzie do diagnostyki i podglądu reklam jest narzędziem obiektywnym. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam, Marta

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Pozycja reklamy

[ Edytowane ]
Student ✭

Czy masz włączoną sieć Partnerów wyszukiwania Google w kampanii?

Zazwyczaj sieć Partnerów zawyża średnią pozycję reklam w statystykach (np. w sieci Partnerów widnieje pozycja 1,3, w sieci Google.pl - 5,9, razem po średniej ważonej daje nam to wynik 2,6, w zależności od ilości wyświetleń). Stąd, przy sprawdzaniu wyników w samej wyszukiwarce Google.pl nie koniecznie zobaczysz swoje reklamy Emotikon: Szczęśliwy

Wybierz okres np. ostatnich 7 dni i na ekranie głównym konta AdWords wybierz Segment -> Sieć (z partnerami wyszukiwania). Jakie średnie pozycje widnieją w kampanii?

Digital Media & Performance Marketing Director @ They.pl, Digital Marketing Agency

Nowicjusz ✭ ✭
W ustawieniach kampanii mam zaznaczoną opcję "Dodaj partnerów wyszukiwania"

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Jeżeli wyszukuje się często tych samych zapytań i nie klika w reklamę jej pozycja się obniża aż do całkowitego zaprzestania emisji. Dotyczy jednego komputera a właściwie przeglądarki.

Niech szef używa https://adwords.google.pl/d/AdPreview/?__u=1000000000&__c=1000000000 lub trybu prywatnego przeglądarki.

Student ✭
Zrobiłem update wpisu -> kieruj się wytycznymi.

Czy szef znajduje się w tej samej lokalizacji, co Ty? Czy posiada ten sam nr IP? Czy jest zalogowany na koncie Google?

Można wymienić tego sporo. Jest trochę czynników, przez które Twój szef może widzieć inne wyniki, co Ty.
Digital Media & Performance Marketing Director @ They.pl, Digital Marketing Agency

Najlepszy Współtwórca
Dodatkowo czy szef w danym momencie nie był poza regionem, w którym prowadzicie kampanię...

Kolejna sprawa to sam budżet dzienny. Jeśli jest zbyt mały to reklama czasem może się nie pojawić.

Powiedz szefowi, żeby korzystał z narzędzia jakie podesłał Krzysztof bo przez sprawdzanie wyników w wyszukiwarce:
a. system broni się przed wyklikiwaniem reklam i przez to może nie widzi reklam, których często szuka - za często
b. przez takie wyszukiwanie w wyszukiwarce google zaniża CTR - podeślij mu link do artykułu o wyniku jakości i na co on wpływa:
https://support.google.com/adwords/answer/2454010?hl=pl
https://support.google.com/adwords/answer/140351?hl=pl
podpowiem... czym wyższy wynik jakości tym mniejsze stawki CPC... Jeśli zaniżacie CTR, zaniżacie Wynik jakości - tym samym musicie więcej płacić za CPC.

Jeśli chcesz miećpewność, że dane reklamy pojawiają się na danych pozycjach to możesz skorzystać z automatyzacji i ograniczyć wyświetlanie reklam do zadanych przedziałów zwiększając i w drugiej funkcji zmniejszając CPC w zależności od zajmowanych średnich pozycji z dnia poprzedniego.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, okazały się pomocne.