Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Poprawa jakości reklamy displayowej

Nowicjusz ✭

Witam społeczność

Od trzech dni próbuję uruchomić reklamę displayową na swoim koncie AdWords. Stworzyłem reklamę graficzną, przy użyciu kreatora. Są wybrane słowa kluczowe, miejsca docelowe, ustalone stawki i tematy, oraz kierowanie. Ciągle mam jednak problem, ponieważ przy sprawdzeniu stanu reklamy na miejscu docelowym, wyświetla mi się się informacja:

Reklama nie uzyskuje wszystkich dostępnych wyświetleń ze względu na jakość tej reklamy lub strony docelowej.

I mam problem, nie wiem jak go rozwiązać. Jest to kampania stworzona specjalnie dla potrzeb reklamy w sieci partnerskiej. Inne kampanie działają bez problemu, nawet na niższych stawkach niż w utworznej kampanii do sieci reklamowej.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Pozdrawiam!

Dot.: Poprawa jakości reklamy displayowej

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

A jaki jest stan reklam? Zatwierdzona? Są już wyświetlenia/kliknięcia?

Reklamy graficzne często są sprawdzane przez kilka dni, a komunikat na koncie może być mylący.

Nowicjusz ✭

Tak jest, reklamy są zatwierdzone, były sprawdzane circa dwa dni.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Pozostaje posłuchać systemu i zwrócić uwagę czy rzeczywiście jakość reklam i strony docelowej są odpowiednie. Zwróć uwagę czy kreator utworzył reklamy we wszystkich możliwych formatach oraz czy jakość grafik jest odpowiednia. Przejrzyj też teksty reklam w różnych formatach czy na pewno mieszczą się na banerach.

Co do strony, to w dużym skrócie powinna być zgodna z tekstem reklamowym oraz pasować do użytych słów kluczowych, czy wybranych miejsc docelowych/tematów/zainteresowań.

Zwróć też uwagę czy nie użyłeś zbyt wielu sposobów kierowania jednocześnie. Może lepiej użyć na początku tylko jednego z: miejsca docelowe/słowa kluczowe/tematy/zainteresowania. Jeżeli uda się uzyskać ruch dopiero w dalszej kolejności połączyć np. miejsca docelowe + słowa kluczowe.

Nowicjusz ✭

Dzięki za pomoc.

Na te słowa kluczowe reklamuję się "tradycyjnie" i strona uzyskuje bardzo wysokie wyniki jakości, minimum 7/10, większość 10/10, dlatego też nie rozumiem dlaczego w reklamie graficznej jest inaczej.

Okej, czyli powinienem teraz usunąć wszystkie wybrane miejsca docelowe lub tematy, żeby reklama nie brała ich pod uwagę, czy można to wybrać gdzieś w ustawieniach kampanii?

Magister ✭ ✭ ✭

Witam, 

w ostateczności, jeśli zalecane czynności nie przyniosą skutku, spróbowałabym także (w ramach testu) podnisienie stawek. Stawki w sieci wyszukiwania różnią się od tych w sieci reklamowej i potencjalnie może to także być przyczyną niewyświetlania się reklam. 

Pozdrawiam,

KarolinaP

Nowicjusz ✭ ✭

Do tej pory nie udało mi się tego skonfigurować. Podniosłem znacznie stawki, ale to nie poprawiło wyniku jakości. Pozbyłem się też szczegółowych słów kluczowych w tej kampanii graficznej. Zostawiłem kierowanie wyłącznie na miejsca docelowe. W innych kampaniach, jak już wspomniałem wynik jakości jest na bardzo dobrym poziomie. Aktualnie zmieniłem ustawienia kampanii na CPM. Zobaczymy czy coś z tego będzie.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam!