Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Plaga stron wyklikujących budżet

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Od jakiś 2 tygodni mam problem z serią stron z różnymi "sensacyjnymi" wiadomościami, w których są ukryte reklamy Google. Na wszystkich jest ta sama treść, codziennie są dodawane nowe domeny. Walczę z tym codziennie wykluczając kolejne miejsca docelowe, istnieje jakiś łatwiejszy sposób na to? Też macie z tym problem? Nie chcę ograniczać się do wybranych miejsc docelowych, np. w kierowaniu na odbiorców.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Plaga stron wyklikujących budżet

Wschodząca Gwiazda

może spróbuj wykluczyć kategorie witryn? https://i.imgur.com/FFtR8sp.png

Wschodząca Gwiazda
Używasz reklam graficznych, czy tekstowych?
Pytam o to dlatego, że w sieci reklamowej jest mnóstwo witryn, na których elementy nawigacyjne są upodabniane do reklam tekstowych i bardzo często ludzie omyłkowo klikają w reklamy myśląc, że klikają w element nawigacyjny. Powszechnie jest to wykorzystywane na stronach z jakimiś galeriami zdjęć i tam gdzie mamy artykuły podzielone na wiele stron. Pod tekstem jest prawie niewidoczny link "następna strona", a zaraz pod spodem reklama z wielką strzałką - co kojarzy się z przejściem dalej i ludzie to klikają kompletnie nie patrząc, że to reklama.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Mam już wykluczone w kategoriach witryn już to co się da. Używam wyłącznie reklam graficznych.

Na razie próbuję użyć reguł automatycznych, wstrzymanie miejsc docelowych które mają podejrzanie wysoki CTR (oczywiście przy większej liczbie wyświetleń), zobaczymy czy podziała.