Obecnie 290 forumowiczów jest online
Obecnie 290 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

PLA - strategie ustalania stawek

Nowicjusz ✭

Cześć,

jakich używacie strategii ustalania stawek w kampaniach PLA (sklep z 1k+ transakcji dziennie). Po zwiększaniu docelowego ROAS liczba transakcji i przychodów zdecydowanie zmniejszyła się. 

Jest tu ktoś, kto obsługuje sklep generujący sprzedaż na takim poziomie i chce sie podzielić swoimi doświadczeniami ?

Wszechwiedzący ✭

Cześć Robert Emotikon: Szczęśliwy

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie obsługuję sklepu generującego sprzedaż na takim poziomie, choć bardzo bym chciał. Ale odważyłem się napisać ponieważ mam koncepcję. Otóż jeśli po zwiększeniu docelowego ROAS liczba transakcji i przychodów zdecydowanie się zmniejszyła to ja bym zmniejszył docelowy ROAS, a może nawet wrócił do stanu poprzedniego w tym zakresie.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Sklep generuje 1k+ transakcji. Ma też dużo produktów?

Jeśli tak, to wydzielenie określonych grup produktów do osobnych kampanii i ustawienie dla nich różnych wartości ROAS powinno dać już jakiś punkt odniesienia.

Najlepiej konwertujące, najmniej, najczęściej kupowane, najmniej. To najprostsze na początek. Podział też po konkretnych kategoriach. Wtedy różne ROAS dadzą inny efekt.

Przemysław Kołsut | When.pl

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Borykam się z tym samym problemem od dłuższego czasu. Podobnie jak Boguś, mam jednak mniejszą ilość konwersji z tego kanału.

Po zmianie strategii z manual (e)CPC na docelowy ROAS (150%), zauważyłem poprawę. Gdy uda mi się zebrać więcej danych, będę eksperymentował z innymi docelowymi stawkami. Ty, przy swoim budżecie, możesz bardzo szybko zebrać wystarczająco dużo statystyk.

Moja rada jest taka, abyś poeksperymentował z różnymi stawkami ROAS i dał tu znać za kilka tygodni.