Obecnie 307 forumowiczów jest online
Obecnie 307 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Optymalizacja grupy reklam

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Hej,

1. Mam grupę reklam związaną z konkretnym tematem. Dla przykładu niech to będą "Laptopy". W danej grupie mam frazy typu:

[laptopy]

"laptopy"

laptopy

Fraza [laptopy] generuje dla mnie najwięcej konwersji, a pozostałe trzymam dlatego, że generują mi sporo wejść z różnych kombinacji. Robię czasami zestawienie takich wyszukiwanych fraz i jeśli widzę że jest konwersja to dodaję taką frazę do grupy.

Po pewnym czasie mam więc taką sytuację w mojej grupie:

[laptopy]

[laptopy sklep]

[laptopy sklep online]
"laptopy"
laptopy

Kilka dni temu zauważyłam, że fraza która jest dla mnie najlepsza [laptopy] ma współczynnik jakości 7/10. Zastanawiam się, czy nie warto byłoby stworzyć dla niej nowej dedykowanej grupy z jedną frazą, tak aby można było dopracować idealnie LP i tekst reklamy.

Pytanie - czy takie działanie ma sens ? Bo będzie jednofrazowa grupa z [laptopy] oraz inna grupa z "laptopy" + pozostałe powiązane frazy.  

Pytanie też, czy takie wyciągnie i tworzenie jednofrazowych grup ma sens ? Bo za chwile kampania może się stać mało czytelna. Ale z drugiej strony trzymanie razem fraz [laptopy], [laptopy sklep online] daje mi czasami mniejsze możliwości optymalizacji tekstu reklamy. Frazy są podobne, ale nie identyczne.

Bardzo proszę o jakiś krótki opis procesu którym na codzień się posługujecie Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Optymalizacja grupy reklam

Wschodząca Gwiazda
Kamila, ma to jak najbardziej sens. Co więcej ja tworzę czasem nawet osobne kampanie (a nie grupy reklam) dla dopasowania ścisłego. Które są kopią kampanii z modyfikatorem lub innym dopasowaniem. I w nich precyzuję LP i treści reklam.

Jeśli masz frazy, które konwertują i są one zwykle w dopasowaniu ścisłym to czemu nie wydzielić dla nich osobnej kampanii? Działasz prawidłowo wiec idź tym tropem. Żeby nie dublować fraz możesz te z dopasowaniem ścisłym wykluczyć w ramach pozostałych grup czy kampanii.