Obecnie 355 forumowiczów jest online
Obecnie 355 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Optymalizacja - co się stało?

Nowicjusz ✭

Witajcie!

To mój pierwszy post na forum, dopiero zbieram doświadczenie, więc będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Przejąłem kampanię na sieć wyszukiwania (nieoptymalizowana blisko 2 lata). Branża dotyczy prac alpinistycznych, reklamy wyświetlały się na mazowieckie, słowa były z modyfikatorami. Zaproponowałem przejście na wyświetlanie na Warszawę + 90 km (bo klient miał głównie wejścia z Wawy, choć nie tylko, firma jest z Wawy), dodałem więcej grup reklam, więcej tekstów, reklamy na komórki, rozszerzenia etc, słowa w dopasowaniach do wyrażenia, wykluczenia. Stawki strasznie poszły w górę! Wzrósł wynik jakości. Przy niektórych słowach jest info o zbyt niskim WJ.

Ogólnie budżet jest niski, tylko 25 zł na dzień, z tym nic nie zrobię (nie pytajcie Emotikon: Język).

DAWNIEJ - na przykład

+montaż +reklam CPC 1,50, WJ 4/10, śr. pozycja 6,3

TERAZ - po optymalizacji

"montaż reklam" CPC 2,40 (na razie), WJ 6/10, śr. pozycja 5,1 > sugerowana stawka za wyświetlenie 20,75

"montaż reklam warszawa" CPC 2,40 (na razie), WJ 7/10, śr. pozycja 5 > -=- 9,50

Klient się wścieknie, bo przy stawkach z dawnej kampanii teraz się praktycznie nie wyświetla, a z kolei nie interesuje go kilka kliknięć na dzień (tak, wiem wszystko...). Czy lepiej wrócić do mazowieckiego, żeby było taniej?

Jest dużo wyświetleń, budżet nie nastarcza, ale nie wynegocjuję zwiększenia. Klient stwierdził, że po optymalizacji kliki powinny być tańsze, skoro wzrósł WJ... Nie wiem już co robić, nie mam jeszcze doświadczenia. Doradźcie coś Emotikon: Mrugający

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Optymalizacja - co się stało?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Hej,
często tak bywa, że po przejęciu konta koszt za klik wzrasta, mimo wzrostu WJ, bierze sie to oczywiście z faktu różnicy między "montaż reklam" a +montaż +reklam - to pierwsze załapuje się na mniej kliknięć - raczej mniej nietrafionych przez co konkurencja wyższa i klik droższy. Sprawdź raport wyszukiwanych haseł.

Edit był

Dot.: Optymalizacja - co się stało?

Najlepszy Współtwórca
Zrób raport Klientowi z jakiegoś okresu przed Twoimi działaniami z wyszukiwanych fraz. Zobaczy wtedy na co tak na prawdę wydawał te tańsze kliki.

Czym dokładniejsze dopasowanie, tym droższy może być klik i to faktycznie bardzo trudno czasem wytłumaczyć Klientom.
Dominik Myślak