Obecnie 307 forumowiczów jest online
Obecnie 307 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niszowe frazy w kampanii

Student ✭

Witam,

Chciałabym podpytać o kampanie zawierające dużą liczbę słów kluczowych o małej liczbie wyszukiwań. Prowadzę kampanię, w której ciężko o ogólne słowa kluczowe - te będą słabo związane z ofertą, a nie chcę polegać tylko na tekście reklam, bo zapewne i tak "zbiorą" przypadkowe kliknięcia. Natomiast słowa kluczowe związane z ofertą nie są wyszukiwane. Czy można liczyć, że reklamy zaczną być wyświetlane, gdy będzie trochę więcej takich zapytań (ile? Emotikon: Szczęśliwy), czy raczej szukać innych źródeł ruchu? Czy możecie podpowiedzieć jakieś dobre praktyki w zakresie zwiększania ruchu?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Niszowe frazy w kampanii

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Bożena Emotikon: Szczęśliwy

Tak, system zacznie wyświetlać gdy pojawi się odpowiednia ilość zapytań - niestety poziom ten nie jest dokładnie określony. Innych źródeł ruchu zawsze warto szukać, na przykład dodając kampanię na sieć reklamową Google na dane frazy. Warto testować wszystko, co ma sens na pierwszy rzut mózgu i w oparciu o dane podejmować decyzje o dalszym zaangażowaniu w dane źródło ruchu.

________
Booguś

Niszowe frazy w kampanii

Profesjonalista ✭ ✭

@Bożena C Do momentu osiągnięcia odpowiedniej (bliżej nieokreślonej) liczby wyszukań frazy nie będą się wyświetlać, zostaw je na tydzień-dwa i zobacz co się stanie. Jeżeli nie będą się wyświetlać wyłącz je ponieważ obniżają efektywność Twojego konta reklamowego.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Niszowe frazy w kampanii

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz jeśli się nie wyświetlają, to nie będą obniżać efektywności, wyniku jakości itp. Emotikon: Mrugający

@Bożena C zerknij na możliwości kierowania w sieci reklamowej na Tematy, Zainteresowania i Odbiorców na rynku - może reklama graficzna i któreś kierowanie Ci pomoże zwiększyć widoczność Twojej Marki.

Dominik Myślak

Niszowe frazy w kampanii

Profesjonalista ✭ ✭

@Dominik Myślak Jak to? Przecież słowa nieaktywne (coś kojarzę ze szkolenia - może się mylę) powinny zostać wyłączone.

Tak, reklama w GDN może dużo lepiej się sprawdzić jeśli w wyszukiwarce nie ma zapytań

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Niszowe frazy w kampanii

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz zerknij na tematy

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Rozne/Wynik-Jakosci-a-slowa-z-mala-liczba-wyszukiwan/m-p/1...

a w tym bardzo fajnie udzielił odpowiedzi Lech https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Optymalizacja-AdWords/Mala-liczba-wyszukan-a-Wynik-jakosci...

Natomiast te frazy mogą być problemem, gdy zaczną uzyskiwać wyświetlenia - trzeba na nie uważać, bo wtedy mogą mieć bardzo duży wpływ na Wynik jakości. Kwestia pamiętania o tym, bądź nawet wydzielenia ich do odrębnych grup reklam - jeśli w obecnych grupach są frazy, które generują wyświetlenia/kliknięcia i mają się dobrze.

Dominik Myślak

Dot.: Niszowe frazy w kampanii

Student ✭

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Emotikon: Szczęśliwy

@Dominik Myślak jest tylko jedna fraza związana stricte z ofertą, na którą reklama jest wyświetlana, ale niestety nie ma się dobrze - WJ to zaledwie 2, przy dość dobrej myślę trafności i uzyskiwanym CTR. Swego czasu miałam informację od Google, że frazy mało popularne często mają niskie wyniki jakości, mimo niezłego dopasowania do reklamy i strony www. Także chyba jednak kampania nie sprawdzi się w wyszukiwarce.

Faktycznie szukam teraz możliwości w sieci reklamowej, mam nadzieję, że tutaj uda się dotrzeć do właściwego odbiorcy.

Niszowe frazy w kampanii

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Jeśli jest mało wyszukiwań to warto zastanowić się co łączy potencjalnych klientów. Może zainteresowanie innym produktem, może podobnym albo zainteresowanie stronami o określonej tematyce - i w ten sposób próbować do nich trafić.

________
Booguś

Niszowe frazy w kampanii

Nowicjusz ✭ ✭

Ja bym powiedział, że jeżeli ludzie tego nie szukają to nie wiedzą że tego potrzebują. Wtedy trzeba robić kampanie zasięgowe / displayowe. Kampania w searchu sprawdza się dobrze właśnie wtedy kiedy możemy komuś podsunąć rozwiązanie problemu którego szuka.