Obecnie 225 forumowiczów jest online
Obecnie 225 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niski przewidywany ctr

Student ✭ ✭ ✭

Witam

Mam w grupie reklam słowo kluczowe <+wywóz +śmieci>, które ma niski przewidywany ctr. Próbowałem odpowiednio dopasować tekst reklam i nagłówki jednak dalej przewitywany ctr pozostaje niski. Mam około 20 reklam podzielone odpowiednio po 10 z nagłówkami <Wywóz śmieci> oraz <Tani wywóz śmieci kraków>. Międzyczasie słowo kluczowe +śmieci +wywóz mają przewidywany ctr <przecietnie> Przykładowe teksty reklam(obie reklamy są wersjach z jednym i drugim nagłówkiem):

Byskawiczny wywóz śmieci i odpadów.
Usługi na terenie Krakowa i okolic.
<strona>/Wywóz_Śmieci

Wywóz Wielkich i Małych Gabarytów.
Szybki odbiór. Sprawdź nas!
<strona>/Wywóz_Śmieci

Mielibyście może jakieś sugestie? Czy to głównie wina tekstu reklam? Kampania działa od 2 dni.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
lutego 2016

Dot.: Niski przewidywany ctr

Wschodząca Gwiazda
Aby poprawić niski przewidywany CTR musisz zrobić : ująć słowa kluczowe w tekście reklamy, poprawić stronę docelową aby treścią odpowiadała reklamie i słowom kluczowym oraz popracować nad lepszą historią CTR . Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Czy dobrze zrozumiałem, że w jednej grupie reklam masz w sumie 20 tekstów? Czy to nie za dużo? To nie musi mieć wpływu na CTR, ale chyba mimo wszystko dużo.

Co do samych CTRów poczekałbym jeszcze chwilkę i sprawdził jakie faktycznie będą CTRy dla poszczególnych reklam/fraz kluczowych.

Jakie średnie pozycje uzyskują w tej chwili reklamy?
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
średnio 1,9 -2,6

Właśnie też zastanawiałem się czy ta ilość reklam może wpłynąć na ten potencjalny ctr
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
lutego 2016

Wschodząca Gwiazda
Aby poprawić niski przewidywany CTR musisz zrobić : ująć słowa kluczowe w tekście reklamy, poprawić stronę docelową aby treścią odpowiadała reklamie i słowom kluczowym oraz popracować nad lepszą historią CTR . Adaśko