Obecnie 123 forumowiczów jest online
Obecnie 123 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieznana grupa - wiek / płeć

MCS
Student ✭

Hello, hello. Chciałbym się Was podpytać jak obchodzicie się z tymi "Nieznanymi" grupami w kampaniach txt i banerowych. Czy uwzględniacie?

Czy dostosowujecie stawki?

Czy rozgraniczacie w ramach kampanii zasięg o te grupy?

Czy w ogóle wykluczacie?

... lub coś innego Emotikon: Szczęśliwy ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Cześć,

Kwestia obserwacji. Początkowo jak najbardziej używam w kampaniach, ale po pewnym czasie analizuje pod względem skuteczności i na bazie tych danych wprowadzam modyfikator bądź wstrzymuje. 

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Osobiście nie stosuję w ogóle.

Na chwilę obecną mam klientów tylko z Ecommerce.

Wiele różnych produktów w różnych cenach. 

Dlatego ustawiam stawki na słowach kluczowych + różnych urządzeniach + remarketing.

Jest to moja preferonwana konfiguracja.

Im więcej modyfikatorów tym trudniej jest mi wywnioskowac jaka faktycznie była stawka i jaki miało to wpływ na wyniki.

Pewnie inaczej podszedłbym do kampanii z ograniczonym budżetem.

Inne podjeście miałbym też przy lead generation.
Gdy mamy tylko kilka usług np. salon fryzjerski, dentysta, hydraulik - tam pewnie bym testował.

A jakie jest twoje podejście @MCS?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Magister ✭ ✭ ✭

Podobnie jak @Dominik Myślak. Najpierw obserwacja, a następnie usunięcie lub modyfikacja stawki.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Dot.: Nieznana grupa - wiek / płeć

[ Edytowane ]
MCS
Student ✭

No właśnie wcześniej aż tak bardzo na to nie zwracałem uwagi. Jednak ostatnio w kampaniach związanych z wypożyczalniami aut, gdzie nieznana płeć to ponad 50% odbiorców i podobnie z wiekiem, a najwięcej konwersji jest z właśnie tej grupy, mam zagwozdkę.

Nie za bardzo wiem jak to ugryźć i szukam inspiracji Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭

@MCS,

Patrzyłbym po prostu na słowa kluczowe, które konwertują i tam manipulował stawkami.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”