Obecnie 166 forumowiczów jest online
Obecnie 166 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nierpawidłowe kliknięcia na poziomie 60%

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

 

wyniki z dzisiaj to 60% nieprawidłowych kliknięć w sieci wyszukiwania. Kampania brandingowa prowadząca na stronę główną. Za wszystkie kliki została policzona opłata mimo, że nie powinna. Czy powinienem się martwić, że jest aż tyle nieprawidłowych kliknięć w kampanię?

Coś z tym można zrobić?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Nierpawidłowe kliknięcia na poziomie 60%

Wszechwiedzący ✭

Cześć Szymon Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli sytuacja się powtarza, środki nie są zwracane i jesteś przekonany, że to nieprawidłowe kliknięcia możesz zgłosić prośbę o postępowanie wyjaśniające w sprawie: https://support.google.com/adwords/troubleshooter/2557048?hl=pl

________
Booguś

Nierpawidłowe kliknięcia na poziomie 60%

Wschodząca Gwiazda

Skąd wziąłeś te dane dot. 60% nieprawidłowych kliknięć? Jeżeli pochodzą one z kolumny "Współczynnik nieprawidłowych kliknięć" w AdWords to na pewno nie została za nie policzona opłata. Na pewno w takiej sytuacji liczba wykazana w kolumnie "kliknięcia" jest mniejsza niż w kolumnie nieprawidłowe kliknięcia (skoro nieprawidłowych jest 60% to np. przy 100 kliknięciach w kolumnie nieprawidłowe kliknięcia będziemy mieć liczbę 60, a w kolumnie kliknięcia liczbę 40). Różnicę widać też porównując kliknięcia wykazane w AdWords z danymi o sesjach z ruchu płatnego w Analytics. W Analytics zostaną uwzględnione wszystkie sesje włącznie z tymi z nieprawidłowych kliknięć.

Jeżeli jednak te 60% to Twoje własne oszacowanie nieprawidłowych kliknięć to pojawia się pytanie na jakiej podstawie uważasz, że kliknięcia te są nieprawidłowe? 

 

Tomasz Ciepłucha

Nierpawidłowe kliknięcia na poziomie 60%

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Jeśli jesteś pewny, że osobne są liczone prawidłowe kliki widniejące w kolumnie "kliknięcia" i osobno nieprawidłowe kliki, co widnieje w kolumnie "nieprawidłowe...", za które nie jest pobierana opłata to mój błąd. Oplata na pewno została pobrana za kolumnę "kliknięcia".

Nierpawidłowe kliknięcia na poziomie 60%

Najlepszy Współtwórca

Za te "wyłapane" kliknięcia, które widzisz w kolumnie nieprawidłowa liczba kliknięć nie są pobierane opłaty. Jeśli system zauważy nieprawidłowości z opóźnieniem, to na stronie płatności zobaczysz w rozliczeniu zwroty.

 

Co nie zmienia faktu, że przyjrzałbym się na Twoim miejscu co dokładnie się dzieje, by zminimalizować nieprawidłowe kliknięcia.

 

Zacznij od dopasowań słów kluczowych - czy nie używasz czasem dopasowania przybliżonego.

Dwa to zdiagnozowanie problemu i próba wyeliminowania, czyli namierzenie jakiś parametrów stałych dla wyklikiwacza i próba wykluczenia adresu IP, albo utworzyć listę remarketingową po znalezionych przez Ciebie parametrach i dodanie jej jako wykluczającej do kampanii.

Dominik Myślak

Nierpawidłowe kliknięcia na poziomie 60%

Wschodząca Gwiazda

Tak, jestem pewny, że w kolumnie "kliknięcia" te nieprawidłowe kliki (które są wykazane w kolumnie "nieprawidłowe kliknięcia") nie są uwzględnione. Jeżeli wsp. nieprawidłowych kliknięć to 60% to znaczy że 60 kliknięć na 100 jest nieprawidłowych. Do kolumny "kliknięcia" zostanie zapisanych 40 kliknięć, a do "nieprawidłowe kliknięcia" 60 kliknięć. Podziel liczbę nieprawidłowych kliknięć przez sumę prawidłowych i nieprawidłowych odczytanych dla Twoich kampanii i wyjdzie Ci współczynnik nieprawidłowych kliknięć.

Tomasz Ciepłucha