Obecnie 193 forumowiczów jest online
Obecnie 193 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieklikalne reklamy - brak reakcji Adwords

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Portal mates.pl stosuje reklamy w których klikalny jest tylko jeden mały element (format flash). Reklama składa się z dwóch plansz - jedna jest w ogóle nie klikalna i trwa kilka sekund, na drugiej jest klikalny tylko jeden mały element reklamy, a nie cały banner. Adwords nie reaguje na zgłoszenia, zyski z Adsense w takim wypadku spadają dla każdego kto wyświetla takie reklamy. Co można z tym zrobić? Czy firma mates.pl opłaciła wyświetlanie takich reklamy "na boku"? Szczerze przyznam, że coraz więcej jest przypadków łamania zasad adwords, a jakość infolinii i supportu drastycznie spada. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Nieklikalne reklamy - brak reakcji Adwords

Wschodząca Gwiazda
Witam,
to jest forum adwords a Ty chyba masz problem z adsense - to jest link do forum adsensowego http://productforums.google.com/forum/#!forum/adsense-pl
ja nie bardzo sie znam na adsensie ale z tego co kojarze to można zablokować wyświetlanie reklam, których nie chce sie pokazywac w swoim serwisie

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Ale ja nie piszę o Adsense a o Adwords. Przecież to Adwords akceptuje reklamy, które narażają klientów Adsense na straty? Zgłoszenie niezgodności z zasadami nic nie dało. Pytanie więc o co chodzi ... bo mam wrażenie, że ziewające chłopaczki na infolinii zaczynają się już dogadywać z reklamodawcami i reklamy przechodzą pomimo niezgodności z zasadami.

Najlepszy Współtwórca
na pewno nie ma "dogadywania"

po prostu nie wszystko uda się zweryfikować - wiele rzeczy przemyka i musisz to po prostu zgłaszać
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

ale skoro jest opcja blokowania reklam od niechcianych reklamodawców to nie do końca rozumiem po co tracić czas

a jest taka zasada, że cała reklama musi byc klikalna? na tej stronie https://support.google.com/adwordspolicy/answer/176108?hl=pl nic takiego nie widze

ogolnie dziwna sytuacja, bo przeciez reklamodawca sam sobie szkodzi utrudniajac przejscie potencjalnego klienta na swoja stronę( chociaż może zakłada, że jak nie kliknie to wpisze w przeglądarce adres)

dodatkowa sprawa- niezbyt sensowne ze strony google byłoby dogadywanie się z takim reklamodawcą, bo skoro klikanie w reklame jest utrudnione to google dostaje mniej $$

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie mówię, że tak jest. Ale po ostatnich moich kontaktach z infolinią gdzie chłopaczek odbierając telefon ziewa mi do słuchawki po czym biegnie do kolegi o coś zapytać, nie zdziwiłbym się gdyby zaczęły się tutaj "polskie" przekręty.

Ale oczywiście ,że chciałbym stworzyć reklamę która ma klikalny tylko jeden element - wcale nie wskazujący ,że należy właśnie jego kliknąć. Puszczam taką reklamę na całą sieć i za 10zł mam kampanię wizerunkową na cały kraj - bajecznie. Faktycznie w google nie ma zasady, że cała reklama musi być klikalna i można stosować na przemian plansze w ogóle nie klikalne z klikalnymi częściowo?? Jeśli tak to szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej. Może to ktoś potwierdzić ?