Obecnie 158 forumowiczów jest online
Obecnie 158 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nazwa produktu jak lokalizacja

Student ✭

Witam. Prowadzę kampanie reklamowe dla drogerii, mam ponad 40 aktywnych kampanii. Zdarza się tak, że  nazwa produktu/marki to jest nazwą geograficzną. Zauważyłem, że słowa kluczowe tych kampanii mają niższe wyniki jakości. Podejrzewam, że jest to związane z tym, że reklamuję w Polsce produkt w którego nazwie jest inna lokalizacja geograficzna. Przy opisie słowa pojawia się komunikat "Hasła dotyczące lokalizacji w tym słowie kluczowym mogą wpłynąć na miejsca wyświetlania reklam."Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i wie może czy można coś z tym zrobić?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mariusz S
września 2015

Dot.: Nazwa produktu jak lokalizacja

Student ✭
Moi Drodzy, udało się Emotikon: Szczęśliwy

Rozwiązanie może mało eleganckie, ale powiedzmy, że działa.
Załóżmy, że reklamuję produkty wymyślonej marki Bari i w grupach mam słowa typu "prasowany puder bari".
Bari to przy okazji miasto w południowych Włoszech. Przez to właśnie wyświetla mi się komunikat z mojego pierwszego postu, a wynik jakości jest dużo niższy niż w pozostałych kampaniach.
Tak jak podejrzewałem, problem był właśnie z tą lokalizacją.
Do miejsc, na które kierowana była kampania (w moim przypadku tylko Polska) dodałem tę właśnie miejscowość-Bari. Wynik jakości podskoczył o 2 punkty Emotikon: Szczęśliwy
Teraz mam tylko nadzieje, że żaden Włoch z Bari nie będzie szukał "prasowanego pudru" Emotikon: Szczęśliwy

Dzięki wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Przez chwilę myślałem o Twoim problemie i cały czas mam jedną odpowiedź.

Jeśli nazwa produktu jest znana Twoim Klientom to nie ważne gdzie są, jak wpiszą tą frazę to reklama na pewno się im pojawi.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭
Mariusz,

Polecam zapoznać się z zaawansowanymi ustawieniami lokalizacji w kampaniach Adwords:
https://support.google.com/adwords/answer/1722038

Domyślnie w każdej nowej kampanii Adwords opcja zaawansowanego ustawienia lokalizacji jest ustawiona na:
"Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie, które szukają stron na jej temat lub przeglądają takie strony"

Oznacza to, że np. kierując reklamy na Warszawę wyświetlasz się osobom przebywającym w Warszawie (słowo "produkt") ale również tym które wyszukują informacji dotyczących Warszawy np. w Szczecinie (słowo "produkt w warszawie").
Jeżeli chcesz aby "zapytania lokalizacyjne" nie miały wpływu na miejsce (geograficzne) wyświetlania reklam w ustawieniach kampanii musisz ustawić opcję:
Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie

Mam nadzieje że to pomoże i rozwiąże Twój problem Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Student ✭

Chyba nie wyraziłem się dość jasno. Moja wina. Nie chodzi mi o to, że moje reklamy są lub nie są wyświetlane w tym a nie innym miejscu na ziemi, a o to że słowa kluczowe w tych kampaniach mają niższe wyniki jakości niż w pozostałych grupach.

Krzysztofie,
Support AdWords przejrzałem już wzdłuż i wszerz Emotikon: Szczęśliwy i niestety nie znalazłem tam odpowiedzi. Dlatego postanowiłem zapytać na forum. Pomyślałem także o rozwiązaniu, które Ty mi proponujesz. Przyniosło to skutek odwrotny do założonego. Ale tak czy inaczej dzięki za odpowiedz na moje pytanie Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Na początku frazy, które mają niższe wyniki jakości wydziel sobie do osobnych grup lub nawet kampanii jeśli obawiasz się, że mogą negatywnie wpływać na pozostałe frazy - no chyba, że już to zrobiłeś.

Druga kwestia - bez konkretnego przykładu ciężko będzie Ci pomóc dlatego odniosę się do tego, że na wynik Jakości mają wpływ różne czynniki i jest ich wiele - co za pewne również wieszEmotikon: Szczęśliwy

Może spróbuj poeksperymentować z dopasowaniami słów kluczowych. Jeśli posługujesz się w kampanii nazwami produktów to wydziel je np. w osobnej grupie reklam w dopasowaniu ścisłym - tak stawki zapewne pójdą w górę, ale może podniesie się wynik jakości. Czy słowa kluczowe pokrywają się z LP, na który kierujesz reklamy?

Student ✭ ✭

Mógłbyś podać przykładowe słowa kluczowe? Poniżej propozycje prób podniesienia wyniku jakości, ale bez konkretnych przykładów może być ciężko Ci pomóc.

• Dostosuj lepiej Teksty Reklam
  • Sprawdź strony docelowy
  • Dla szerszych słów wykorzystaj linki do podstron

Miałem przez chwilę podobny problem, ale po poprawie stron docelowych, tekstów reklam oraz dodaniu rozszerzenia lokalizacji problem zniknął i jak na razie  nie wrócił

Roman Rozenberger
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mariusz S
września 2015

Student ✭
Moi Drodzy, udało się Emotikon: Szczęśliwy

Rozwiązanie może mało eleganckie, ale powiedzmy, że działa.
Załóżmy, że reklamuję produkty wymyślonej marki Bari i w grupach mam słowa typu "prasowany puder bari".
Bari to przy okazji miasto w południowych Włoszech. Przez to właśnie wyświetla mi się komunikat z mojego pierwszego postu, a wynik jakości jest dużo niższy niż w pozostałych kampaniach.
Tak jak podejrzewałem, problem był właśnie z tą lokalizacją.
Do miejsc, na które kierowana była kampania (w moim przypadku tylko Polska) dodałem tę właśnie miejscowość-Bari. Wynik jakości podskoczył o 2 punkty Emotikon: Szczęśliwy
Teraz mam tylko nadzieje, że żaden Włoch z Bari nie będzie szukał "prasowanego pudru" Emotikon: Szczęśliwy

Dzięki wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca
Ciekawe rozwiązanie. Zastanawiam się jeszcze czy google wie o tym "problemie". Kwestia czy telefon do supportu i przedstawienie sprawy też mogłoby rozwiązać problem.
Dominik Myślak

Student ✭
Powiem Ci, że miałem już taki problem wcześniej. Inna marka, ale sytuacja identyczna. Wtedy jeszcze jako niedoświadczony reklamodawca, zwróciłem się właśnie do supportu. Pani była bardzo miła, ale zbywała mnie tekstami typu "na wynik jakości wpływa bardzo dużo czynników" i odsyłała do stron pomocy.