Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Najlepsze praktyki tworzenia reklam - pytanie

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej,

Mam klienta, który upiera się, że jego reklamy są bardzo dobre.

Wyglądają one tak: 

3 reklamy na grupę

Nagłówek nr. 1: Słowo kluczowe (taki sam na 3 reklamy)

Nagłówek nr. 2: Najniższe Ceny lub Szybka dostawa lub Wysoka Jakość

Opis: Taki sam na wszystkie trzy reklamy często bez słowa kluczowego i wezwania do działania.

Chciałem przekonać go, że należałoby dodać słowo kluczowe do opisu i urozmaicić go trochę.

Tzn. mieć 3 różne opisy na te 3 reklamy, tak aby zwiększyć szansę, że trafimy z przekazem w to co jest ważne dla danego użytkownika.

Niestety klient się upiera, że to strata czasu, a ja nie bardzo wiem jak go przekonać.

Może to rzeczywiście nie ma sensu?

Prosiłbym o sugestię.

Dzięki

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Najlepsze praktyki tworzenia reklam - pytanie

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

skoro klient upiera się, że jego reklamy są bardzo dobre. Wnioskuje, że kampanie spełniają swój założony cel w postaci np. finalizacji transakcji.

Jaka jest więc Twoja rola w prowadzonych działaniach?

(prowadzenie kampanii, optymalizacja, raportowanie, edukacja klienta itd.)

Powołaj się na poniższe wytyczne Google dot. redagowania skutecznych reklam tekstowych. 

https://goo.gl/bwM1p5

Zaprezentuj raporty dot. konwersji, CTR, WJ.

Wytłumacz, że dzięki optymalizacji reklam zwiększy się WJ poszczególnych słów kluczowych, co spowoduje obniżenie kosztów za pojedyncze kliknięcie.

Testowanie reklam ma ogromny wpływ na skuteczność prowadzonych działań, może wystarczy wyedukować klienta z podstaw AdWords?

Wszechwiedzący ✭

Moje obserwacje częściowo potwierdzają zeznania klienta w tym zakresie, że manewrowanie opisem zwykle niewiele zmienia (może poza jego długością, tzn. zwykle im dłuższy tym lepszy). Rzeczywiste różnice w skuteczności reklam daje się zauważyć głównie po manewrowaniu oboma nagłówkami - i w tym zakresie na pewno warto rozważyć testowanie nowych koncepcji.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Zawsze możecie zrobić na koncie AdWords Eksperyment dla reklam. W tych samych warunkach jak budżet, słowa kluczowe, śr cpc testujesz twoje treści reklam i klienta. Po np. 3 tygodniach analizujecie, która wersja reklam sprawdziła się lepiej. Tu nie będzie straty czasu, a uzyskasz konkretne dane, które pomogą ocenić skuteczność.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej, 

Dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

@Tomasz S: Problem w tym, że zgodności reklamy jest wysoka. I tu - przyznam szczerze - trochę mnie klient zagiął. Bo skoro mam wysoki QS to po co zmieniać.

Niestety w podesłanym przez ciebie materiale nie wspominają o tym, że trzeba lub powinno się mieć KW w opisie.
Przede wszystkim ja tak pracuję: lubię mieć 3 wersje opisu, a moj argument był taki, że mając kilka wersji jest większa szansa, że użytkownik trafi na taką, która do niego "przemówi".

Ostatecznie zastanawiam się nad tym jak duży wpływ ma posiadanie słowa kluczowego zarówno w nagłówku jaki i opisie. Ktoś z was robił testy lub przyglądał się temu bliżej?

Osobiście zawsze miałem słowo kluczowe tu i tu dlatego nie wiem: czy rzeczywiście wpływa to na współczynnik jakości gdy ma się je także w opisie?

@Booguś: Może to kwestia osobistych preferencji. Po prostu lubię mięć różne wersje opisu. Ps. Zdaje się, że ja tobie już dawno piwko wiszę za pomoc :-)

@Paula: Dzięki, eksperymenty to bardzo dobra sugestia

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”