Obecnie 144 forumowiczów jest online
Obecnie 144 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mocno ograniczone wyświetlanie reklamy

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry,

W platformie sklepowej (shoper.pl), którą wykorzystuję brakuje atrybutu "google product category". W Google AdWords uruchomiłem kampanię produktową, niestety mimo wysokiego CPC nie widzę swojej reklamy. Czy brak tego atrybutu na to wpływa? Czy w Google Merchant Center w "pliki danych" reguła Użyj wartości z istniejącego pola: Pobierz wartości dla atrybutu „google product category” z pola "product type" będzie w tym przypadku dla mnie pomocna?

Pozdrawiam,

Mariusz W.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Mocno ograniczone wyświetlanie reklamy

Wschodząca Gwiazda
Co znaczy, że nie widzisz swojej reklamy?
Feed już został zaakceptowany?
Kiedy wystartowałeś z kampanią?

Wschodząca Gwiazda
"Google product category" jest wymagany dla „Ubrania i akcesoria”, „Media” i „Oprogramowanie”. Dla reszty jest zalecany. Największy wpływ na widoczność (ranking) ma tytuł i opis dopasowany do frazy. Oczywiście zadbaj o odpowiednią stawkę.

Nowicjusz ✭ ✭
@maciekef
Widzę swoją reklamę lecz bardzo rzadko i na bardzo sprecyzowane słowa kluczowe.
Tak, feed został zaakceptowany.
Z kampanią wystartowałem wczoraj.

@Adam Grabowski
Rozumiem, dziękuję.
Zauważyłem, że konkurencja ma zoptymalizowaną kampanię w ten sposób, że wyświetlanych jest nawet kilka reklam z różnymi produktami na jedno zapytanie w wyszukiwarce.
Co o tym decyduje? Czy jest to po prostu dobrze zoptymalizowana strona pod kątem tytułu oraz opisu + wysokie CPC?

Wschodząca Gwiazda
Poczekaj tydzień, kampania produktowa potrzebuje troche czasu na rozruch.

Ogólnie polecam stosować narzędzie podglądu reklam do sprawdzania czy wyświetla się Twoja reklama

Nowicjusz ✭ ✭
Korzystałem, niestety też nie mogłem znaleźć swojej reklamy, ale może jest tak jak piszesz, że kampania potrzebuje trochę czasu na rozruch.

Nowicjusz ✭ ✭
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, która mnie mocno zastanawia.
W Google Merchant Center mam informację: Nieznana wartość „product type” - dotyczy 3/4 produktów. Czy to może mieć wpływ na wyświetlanie się reklamy?

Wschodząca Gwiazda
Na wykresie masz wszystkie produkty zaakceptowane?
Im więcej atrybutów w feedzie tym lepiej, ale na samo wyświetlanie się raczej to nie ma wpływu.
Tak jak pisałem, poczekaj z tydzień, jak nic sie nie zmieni to wtedy będziemy szukać przyczyny.

Nowicjusz ✭ ✭
Tak, na wykresie mam wszystkie produkty zaakceptowane.
Ok. będę w takim razie cierpliwie czekać.
Dziękuję za pomoc.