Obecnie 176 forumowiczów jest online
Obecnie 176 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Miejsca docelowe w sieci reklamowej

Student ✭

Cześć,

mam problem z kampanią remarketingową w sieci reklamowej. Prowadzę kampanię na listy remarketingowe utworzone w Google analytics. Moje kampanie wyświetlają się na ten  moment na ponad 300 stronach docelowych. Chcę wykluczyć miejsca docelowe i tutaj pojawia się pytanie, czy mogę wykluczyć strony, które nie są związane z branżą? Nie chcę przeglądać każdej strony i decydować czy jest to strona z branży modowej, elektronarzędziowej itp. Chcę zwyczajnie wykluczyć strony branż, które nie pasują do reklamowanych produktów.

Dziękuję za pomoc 

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magda S
lutego 2017

Profesjonalista ✭ ✭

Może warto dodać wykluczenia tematów albo Automatyczne wykluczanie miejsc docelowych?

https://support.google.com/adwords/answer/2454012?hl=pl

Dodaj i wyklucz tematy.

https://support.google.com/adwords/answer/2456096?hl=pl&ref_topic=3123061

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Magda Emotikon: Szczęśliwy

Nie ma takiej opcji, która zrobi to precyzyjnie. Ale zwykle w remarketingu nie wyklucza się stron docelowych ponieważ nie za bardzo ma to uzasadnienie. Tradycyjnym celem remarketingu jest - jak wszyscy wiemy - dotarcie do osób, które były u nas na stronie. Dlatego od strony skuteczności zwykle drugorzędne jest to, na stronie o jakiej tematyce się akurat znajdują - no chyba, że jest to tematyka szkodząca marce (przemoc, śmierć, wojna itp - i takie kategorie oczywiście można wykluczać masowo).

________
Booguś
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magda S
lutego 2017

Profesjonalista ✭ ✭

Może warto dodać wykluczenia tematów albo Automatyczne wykluczanie miejsc docelowych?

https://support.google.com/adwords/answer/2454012?hl=pl

Dodaj i wyklucz tematy.

https://support.google.com/adwords/answer/2456096?hl=pl&ref_topic=3123061

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tak, wiem jaka jest idea kampanii remarketingowych. Jednak chciałabym mieć też wpływ na to gdzie się wyświetlają moje reklamy (i mamEmotikon: Szczęśliwy

Brakuje mi tylko możliwości filtrowania miejsc docelowych według branży/ kategorii strony, bo niekoniecznie osoba przeglądająca stronę z kosmetykami szuka szczotek węglowych do wkrętarki i odwrotnie Emotikon: Szczęśliwy

Dzięki!

Wszechwiedzący ✭

No i dokładnie taki jest cel remarketingu - żeby ją wyrwać z kosmetykowego zatracenia i przypomnieć o szczotkach węglowych bo są dużo fajniejsze Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Tak, ale jak np. mają ograniczony budżet to nie lepiej tylko na stronach tematycznych? wówczas istnieje wyższe prawdopodobieństwo trafności.

a takto to zgadzam się z @Booguś

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

@RafalDziurowicz, masz rację. Sensowna rzecz jaką jeszcze można zrobić w takiej sytuacji to dodać dodatkowe kierowanie na słowa kluczowe (mega kosmetyczne frazy) i wtedy remarketing będzie działał na stronach o takiej tematyce, gdzie te słowa występują. Oczywiście należy pamiętać o wybraniu opcji Treść a nie Odbiorcy przy dodawaniu słów. Wadą takiego rozwiązania będzie fakt, że reklamy nie wyświetlą się na żadnej podstronie danej strony kosmetycznej o ile nie będą tam występowały dodane słowa kluczowe (dopasowane w dopasowaniu przybliżonym).

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

@Magda S

Przefiltruj pod względem konwersji po miejscach które przynoszą konwersje jeśli chcesz zoptymalizować kampanie pod kątem konwersji (jeśli np. chcesz optymalizować ROI)

Chyba że jesteś zadowolona z tego co teraz jest to zostaw to.

Wszystko zależy od sytuacji jaką masz.

@Booguś ja bym tak zrobił, co o tym sądzisz?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Miejsca docelowe w sieci reklamowej

Wschodząca Gwiazda

Możesz normalnie robić wykluczenia w grupach reklam w sieci reklamowej w kampaniach remarketingowych tak samo jak w przypadku innych kampanii w sieci reklamowej, czyli:

1. wchodzisz do danej kampanii i grupy,

2. klikasz kartę "Sieć reklamowa",

3. Klikasz przycisk "+KIEROWANIE",

4. i pod spodem masz dwie sekcje:

Wykluczenia grup reklam

Wykluczenia kampanii,

gdzie może dodać jako kryteria wykluczające wszystkie te metody, które są stosowane do kierowania, czyli przykładowo dla grup będzie to:

wykluczenie-grup-reklam.png

Wykluczanie miejsc docelowych przy kampanii remarketingowej może mieć jakiś sens, ale przy wykluczaniu na podstawie tematów czy słów kluczowych zachowałbym ostrożność, bo tego typu wykluczenia (co słusznie zauważył @Booguś ) mogą być dość nieprecyzyjne.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭

Dziękuję za pomoc

Zastosowałam wykluczanie tematów, zmniejszyłam stawkę CPC (ze względu na przedwcześnie wyczerpujący się budżet dzienny) W kampaniach w sieci wyszukiwania jest ustawienie: optymalizuj wyświetlanie reklam przez równomierne wykorzystanie budżetu, natomiast nie widzę tej opcji w sieci reklamowej dla kampanii display

Nowicjusz ✭ ✭

Polemizowałbym. Kampanię remarketingową też trzeba optymalizować. Ja też w takich kampaniach zostawiam zazwyczaj ogólnotematyczne portale i serwisy z branży. Wychodzę z założenia, że jak ktoś czyta bloga o gotowaniu to podsunięcie mu banera z samochodem który oglądał parę dni temu jest bez sensu.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

@Grzegorz A You're wrong.

The aim is to reach the remarketing of the person who will be able to convert thanks to him ... remarketing can be a bad solution (no matter on which side) if applies only to service the needs of a fast (eg. Roadside assistance or a plumber). Generally narrow and contextually driven only do not have a big difference in efficiency. Unless someone has a different experience?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz najpierw piszesz "Nie masz racji", a potem "Chyba że ktoś ma inne doświadczenia?" Emotikon: Mrugający

Tak na prawdę, to wczytaj się w posta @Grzegorz A i zobaczysz, że prawdopodobnie pisze dokładnie o tym samym co Wy. 

Wzmianka o optymalizacji - zapewne chodziło o dodanie wykluczeń, bądź kierowania po słowach kluczowych.

Portale ogólnotematyczne - bo przecież po kierowaniu po słowach i tak użytkownik dostanie reklamę, jeśli na danym portalu one się pojawią - piszecie o tym samym? Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Przez pomyłkę cytujecie mnie na forum Emotikon: Szczęśliwy