Obecnie 221 forumowiczów jest online
Obecnie 221 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lato z Forum AdWords: Eksperymentuj i sprawdzaj rezultaty!

Magister ✭ ✭ ✭

        

                                                               Screen Shot 2013-08-13 at 12.25.45 PM.png

 

Szanowni Forumowicze,

 

W naszym pierwszym letnim wątku opisaliśmy, jak zautomatyzować i zoptymalizować kampanie AdWords. Mamy nadzieję, że udało się Wam zastosować przynajmniej niektóre z przedstawionych wskazówek. No dobrze, mamy już zoptymalizowane kampanie, ale czy tak naprawdę wiemy, które reklamy przynoszą nam dobre rezultaty i, jak zmiany ustawień wpływają na wyniki kampanii AdWords? Nic się nie matwcie, za chwilkę dowiecie się, jak przetestować reklamy i wybrać te, które spełniają oczekiwania.

 

W drugim letnim wątku radziliśmy, jak zwiększyć sprzedaż produktów i usług (Mam nadzieję, że widać już pierwsze wyniki!). Teraz czas pomyśleć nad efektywnym mierzeniem sprzedaży. Czy zastanawiacie się czasami, kim są Wasi klienci, jak wyglądają ich zwyczaje zakupowe? Chyba mamy dla Was odpowiedź!

 

1. Poeksperymentujmy!

 

Nie oszukujmy się, uwielbiamy testować różne rzeczy! W drogerii dostajemy próbki kremu przeciwsłonecznego, a planując zakup auta chętnie umawiamy się na jazdę próbną, możemy także przetestować sprzęt do nurkowania, zanim ostatecznie zdecydujemy się go kupić. Dlaczego zatem nie przetestować reklam Adwords, w celu sprawdzenia, które z nich przynoszą najbardziej korzystne rezultaty i zapewniają dobry zwrot z inwestycji? Jeśli należysz do tych, którzy lubią testować, koniecznie zapoznaj się z eksperymentami kampanii AdWords! Sprawdź dzięki nim, które z letnich słów kluczowych mogą wygenerować najwięcej konwersji, który z tekstów reklamowych najbardziej przykuwa uwagę lub jaka stawka za kliknięcie sprawi, że osiągniesz zysk z inwestycji, o którym marzysz. Nie czekaj, rozpocznij eksperymenty kampanii i dowiedz się, które reklamy są tymi, które spełniają swoje zadanie.

 

Wskazówka: Dla wszystkich zainteresowanych eksperymentami kampanii AdWords we wrześniu opublikujemy ciekawy artykuł, w którym przeczytacie więcej o zastosowaniu eksperymentów i korzyściach, które mogą przynieść.

 

2. Powiedz mi, co kupujesz, a powiem Ci...

 

Gdy udało się, po zastosowaniu wskazówek z poprzedniego letniego wątku, sprzedać produkty lub usługi, to dobrze było by mieć większą kontrolę nad tym, co najchęniej kupują klienci, jaki zysk przynoszą transakcje czy kto najczęściej kupuje Wasze produkty. Posiadając taką wiedzę, możemy wiele się nauczyć i, co najważniejsze, możemy dostosować biznes do potrzeb klientów i zagwarantować sobie lepszy zysk. Brzmi interesująco? To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu tzw. śledzenia e-commerce, które możesz zaimplementować na swojej stronie internetowej. Na pewno warto dowiedzieć się więcej i skorzystać z tej całej wiedzy, której dostarcza nam śledzenie e-commerce. Tutaj znajdziecie więcej informacji na ten temat.

 

Jak zwykle zapraszam do dzielenia się doświadczeniami i do zadawania pytań.

 

Pozdrawiam,

KarolinaP