Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Łączenie typów dopasowań

Student ✭ ✭ ✭

czy można stworzyć takie słowo kluczowe (przykład):

+kupie "rozbite samochody"

czy powinno się zrobić to tak:

+kupie +"rozbite samochody"

?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
września 2015

Dot.: Łączenie typów dopasowań

Student ✭ ✭ ✭
Zawsze dla testu można utworzyć odrębną grupę reklam z takim połączeniem, ale według mnie system będzie traktował +kupię jak modyfikator a "rozbite auta" jako całość razem z "" - nie jako dopasowanie do wyrażenia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
My kiedyś testowaliśmy łączenie dopasowani w podobny sposób i niestety nie działało to tak, jak byśmy chcieli.
My stosowaliśmy to chyba też w połączeniu z dopasowaniem ścisłym. Jeżeli dobrze pamiętam, to cudzysłowy i nawiasy kwadratowy były ignorowane i zamiast bardziej precyzyjnego zwrotu robił się bardziej ogólny z dopasowaniem przybliżonym bez modyfikatora +.
Ale tak jak radzi Domini - najlepiej przetestować, żeby mieć pewność.
Tomasz Ciepłucha

Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Tak, może być część słów z + a część bez.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Magister ✭ ✭ ✭
Ja dałbym +kupię +rozbite +samochody.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca

Student ✭ ✭ ✭

No dobrze ale jak chce połączyć typy dopasowań? czyli dopasowanie do wyrażenia (ewentualnie ścisłe) do tego z modyfikatorem to jak to robimy?

Magister ✭ ✭ ✭
Cytat z tekstu dostępnego pod adresem podanym przez Maćka "Modyfikator (znak + na klawiaturze) możesz dodać do dowolnych haseł, które są częścią wyrażenia kluczowego w dopasowaniu przybliżonym. (...) Modyfikator nie działa w przypadku dopasowania ścisłego i do wyrażenia."

Dla mnie ciekawostką jest natomiast to, że przed chwilą w Google AdWords Edytorze pozytywnie sprawdzanie przeszło mi słowo +kupię "rozbite auta" - to nie jest słowo z mojej branży, więc go nie opublikowałem...
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭ ✭
nie słyszałem o takich kombinacjach

Modyfikator dopasowania przybliżonego jak najbardziej załatwia Ci sprawę

+kupię +rozbite +samochody

a jeśli chcesz mieć bardziej dokładne dopasowanie to do tej grupy reklam bez problemu możesz dodać jeszcze

"kupię rozbite samochody"
[kupię rozbite samochody]

każde dopasowanie będzie spełniać inną rolę
Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
Zawsze dla testu można utworzyć odrębną grupę reklam z takim połączeniem, ale według mnie system będzie traktował +kupię jak modyfikator a "rozbite auta" jako całość razem z "" - nie jako dopasowanie do wyrażenia.
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
My kiedyś testowaliśmy łączenie dopasowani w podobny sposób i niestety nie działało to tak, jak byśmy chcieli.
My stosowaliśmy to chyba też w połączeniu z dopasowaniem ścisłym. Jeżeli dobrze pamiętam, to cudzysłowy i nawiasy kwadratowy były ignorowane i zamiast bardziej precyzyjnego zwrotu robił się bardziej ogólny z dopasowaniem przybliżonym bez modyfikatora +.
Ale tak jak radzi Domini - najlepiej przetestować, żeby mieć pewność.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Ok. a jeśli chodzi o modyfikator dopasowania przybliżonego czyli + to jesli zaczynamy go używać w danym słowie kluczowym to czy trzeba go dodawać do wszystkich słów w tym również do spójników i zaimków w słowie kluczowym czy mozna sobie wybiórczo stosować i nie dodawać tam gdzie się nie chce np. +kawa z +Kolumbii

bo chciałbym osiągnąć efekt, że reklama wyświetli się zarówno na hasło kawa kolumbijska, kolumbijska kawa, świetna kawa z kolumbii.

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Jeśli zależy Ci również na spójnikach dodawaj + a jeszcze lepiej zastosuj dopasowania do wyrażeń...

Zacznij od jakichś fraz, a później z raportu wyszukiwanych haseł będziesz mógł wychwycić hasła typu: kawa kolumbijska, kolumbijska kawa, świetna kawa z kolumbii i umieścić je np. w drugiej kampanii z zastosowaniem dopasowania ścisłego, gdzie będziesz testował różne treści reklam (a może nawet różne strony docelowe) dla osób szukających [najlepsza kawa kolumbijska] oraz [tania kawa kolumbijska].

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭ ✭
Mnie na spójnikach nie zależy. Natomiast chciałem się dowiedzieć czy można zrobić tak, że część słów w haśle kluczowym ma + (modyfikator) a część ich już nie ma ...i wszystko działa jak powinnoEmotikon: Mrugający
Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Tak, może być część słów z + a część bez.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭ ✭
pamiętaj, że frazy bez + będą traktowane jak zwykłe dopasowanie przybliżone i mogą mocno odbiegać od zamierzonego celu

Student ✭ ✭

Ja osobiście stosuje operator + tylko w przypadku gdy mam rozbudowaną listę słów kluczowych, słów wykluczających i potrzebuje jeszcze wyłapać słowa, które wpisywane są rzadziej lub jakieś z długiego ogona (szczególnie przydatne w przypadku budowania list słów wykluczających).

Z takich ciekawostek nt. tego że modyfikator plus nie działa w dopasowaniu ścisłym i dopasowaniu do wyrażenia to zauważyłem zmianę wyniku jakości w przypadku, gdy stosujemy modyfikator wewnątrz operatora Emotikon: Szczęśliwy

Nie mieszałbym różnych operatorów w taki sposób jak pokazałeś, bo nie wiadomo co otrzymasz Emotikon: Mrugający a w najgorszym wypadku będziesz miał dopasowanie szerokie...

Roman Rozenberger