Obecnie 302 forumowiczów jest online
Obecnie 302 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Koszt Brandu podwoil sie

Magister ✭

Hej,

W ostatnim czasie koszty z kampanii brandowej podwoily sie.

Zauwazylem w raporcie analizy aukcji, ze konkurecja zwiekszla udzial w wyswietleniach.

Jest na to jakies rozwiazanie?

Dzieki 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Koszt Brandu podwoil sie

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

No tak, konkurencja zwiększyła stawki, więc Tobie podniosła koszty klików a sobie tym samym zwiększyła udział w wyświetleniach. Rozwiązaniem byłoby coś, co skłoniłoby konkurencję do uznania obniżenia stawek za opłacalne więc...

Możesz spróbować obniżyć sobie koszty próbując podnieść CTR - na przykład przenosząc Brand na początek pierwszej części tytułu reklamy - jeśli tego jeszcze tam nie ma. To w kampaniach brandowych może pomóc.

________
Booguś

Koszt Brandu podwoil sie

Magister ✭

Siemanko Booguś,

No niestety to już mam - nazwa firmy to pierwsza linia tytułu.

Trochę masakra w tym przypadku bo tam na brand jest bardzo dużo transakcji.

Przychodzi ci coś jeszcze do głowy?

Dzięki

Koszt Brandu podwoil sie

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

To może przetestuj "Brand.com" obok reklam z nazwą firmy, czyli "Brand"...?

________
Booguś

Koszt Brandu podwoil sie

Magister ✭

Przepraszam, ale nie rozumiem co masz na myśl? Emotikon: Smutny

Koszt Brandu podwoil sie

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

To przez moją niewyraźną wymowę Emotikon: Mrugający A zatem jeśli brandem jest np: KrzysztofAD to reklamę można zacząć od KrzysztofAD (rozumiem, że tak już masz teraz) a można zacząć też treść tytułu reklamy od KrzysztofAD.pl - jeśli taki jest adres strony. Zmierzam do tego, że ludzie mogą inaczej reagować na sam brand na początku tytułu, a inaczej na adres strony.

________
Booguś

Koszt Brandu podwoil sie

Magister ✭

Dzieki teraz rozumiem.

Mysle, ze to jest dobre rozwiazanie na problem ze zmniejszajacym sie ruchem.

Problem w tym, ze u mnie ruch jest taki sam tylko koszt wzrosnal....

Koszt Brandu podwoil sie

Najlepszy Współtwórca

Tak niestety działa konkurencja w każdym obszarze. Gdy pojawia się konkurencja, to często koszty rosną.

Dodatkowo musisz wiedzieć, że oni za te same frazy muszą płacić o wiele więcej, przez niski wynik jakości, ponieważ nie umieszczają zapewne Waszej nazwy własnej w reklamie.

Samo pojawienie się konkurencji już podniesie Twoje stawki CPC, a dodatkowo dochodzi jeszcze fakt, że oni muszą te stawki odpowiednio ustawiać, by być przed Wami lub tuż za.

Możesz sprawdzić jakie masz wyniki jakości na Swoje frazy brandowe i jeśli nie jest to 10/10 to popracuj jeszcze nad rozbiciem fraz na grupy reklam i dopasuj do nich lepiej teksty reklam (nagłówek 1 jako fraza kluczowa i fajnie jeśli w opisie również pojawi się ta fraza)

Dominik Myślak

Koszt Brandu podwoil sie

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Jeśli jakieś rozwiązanie podniesie Ci CTR to koszty powinny się obniżyć, kwestia tylko w jakiej skali - o czym na pewno wiesz. Ale rozwiązanie problemu w skali bardziej zauważalnej jest teoretycznie proste: nakłonienie konkurencji do obniżenia oferowanych przez siebie stawek, a najlepiej do nie reklamowania się na Twój brand Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Koszt Brandu podwoil sie

Magister ✭

Dzieki panowie.

@Dominik Myślak: Niestety w tym wypadku mam 10/10 i jest to po prostu nazwa firmy w dopasowaniu scislym.

Obizylem troche stawki. Zobacze jak tam sprzedaz jesli czasem bede poniezej 1 pozycji.