Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Koszt Brandu podwoil sie

Profesjonalista ✭ ✭

Hej,

W ostatnim czasie koszty z kampanii brandowej podwoily sie.

Zauwazylem w raporcie analizy aukcji, ze konkurecja zwiekszla udzial w wyswietleniach.

Jest na to jakies rozwiazanie?

Dzieki 

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Koszt Brandu podwoil sie

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

No tak, konkurencja zwiększyła stawki, więc Tobie podniosła koszty klików a sobie tym samym zwiększyła udział w wyświetleniach. Rozwiązaniem byłoby coś, co skłoniłoby konkurencję do uznania obniżenia stawek za opłacalne więc...

Możesz spróbować obniżyć sobie koszty próbując podnieść CTR - na przykład przenosząc Brand na początek pierwszej części tytułu reklamy - jeśli tego jeszcze tam nie ma. To w kampaniach brandowych może pomóc.

________
Booguś

Koszt Brandu podwoil sie

Profesjonalista ✭ ✭

Siemanko Booguś,

No niestety to już mam - nazwa firmy to pierwsza linia tytułu.

Trochę masakra w tym przypadku bo tam na brand jest bardzo dużo transakcji.

Przychodzi ci coś jeszcze do głowy?

Dzięki

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Koszt Brandu podwoil sie

Wszechwiedzący ✭

To może przetestuj "Brand.com" obok reklam z nazwą firmy, czyli "Brand"...?

________
Booguś

Koszt Brandu podwoil sie

Profesjonalista ✭ ✭

Przepraszam, ale nie rozumiem co masz na myśl? Emotikon: Smutny

Koszt Brandu podwoil sie

Wszechwiedzący ✭

To przez moją niewyraźną wymowę Emotikon: Mrugający A zatem jeśli brandem jest np: KrzysztofAD to reklamę można zacząć od KrzysztofAD (rozumiem, że tak już masz teraz) a można zacząć też treść tytułu reklamy od KrzysztofAD.pl - jeśli taki jest adres strony. Zmierzam do tego, że ludzie mogą inaczej reagować na sam brand na początku tytułu, a inaczej na adres strony.

________
Booguś

Koszt Brandu podwoil sie

Profesjonalista ✭ ✭

Dzieki teraz rozumiem.

Mysle, ze to jest dobre rozwiazanie na problem ze zmniejszajacym sie ruchem.

Problem w tym, ze u mnie ruch jest taki sam tylko koszt wzrosnal....

Koszt Brandu podwoil sie

Najlepszy Współtwórca

Tak niestety działa konkurencja w każdym obszarze. Gdy pojawia się konkurencja, to często koszty rosną.

Dodatkowo musisz wiedzieć, że oni za te same frazy muszą płacić o wiele więcej, przez niski wynik jakości, ponieważ nie umieszczają zapewne Waszej nazwy własnej w reklamie.

Samo pojawienie się konkurencji już podniesie Twoje stawki CPC, a dodatkowo dochodzi jeszcze fakt, że oni muszą te stawki odpowiednio ustawiać, by być przed Wami lub tuż za.

Możesz sprawdzić jakie masz wyniki jakości na Swoje frazy brandowe i jeśli nie jest to 10/10 to popracuj jeszcze nad rozbiciem fraz na grupy reklam i dopasuj do nich lepiej teksty reklam (nagłówek 1 jako fraza kluczowa i fajnie jeśli w opisie również pojawi się ta fraza)

Dominik Myślak

Koszt Brandu podwoil sie

Wszechwiedzący ✭

Jeśli jakieś rozwiązanie podniesie Ci CTR to koszty powinny się obniżyć, kwestia tylko w jakiej skali - o czym na pewno wiesz. Ale rozwiązanie problemu w skali bardziej zauważalnej jest teoretycznie proste: nakłonienie konkurencji do obniżenia oferowanych przez siebie stawek, a najlepiej do nie reklamowania się na Twój brand Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Koszt Brandu podwoil sie

Profesjonalista ✭ ✭

Dzieki panowie.

@Dominik Myślak: Niestety w tym wypadku mam 10/10 i jest to po prostu nazwa firmy w dopasowaniu scislym.

Obizylem troche stawki. Zobacze jak tam sprzedaz jesli czasem bede poniezej 1 pozycji.