Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje AdWords - kod wywołany asynchronicznie -spadek.

Nowicjusz ✭

Witam.

Mamy kilka kampanii AdWords, ich celem jest doprowadzenie do rejestracji klienta, zmieniliśmy ostatnio trochę stronę i formularz rejestracji obsługiwany jest obecnie w całości asynchronicznie, klient się rejestruje, sprawdzamy jego dane, jeżeli jest ok, formularz się zamyka, renderuje się kod konwersji... i niby wszystko jest ok.

 

Jednak jeżeli porównamy zarejestrowanych użytkowników z liczbą konwersji to jest ona sporo większa (dodam, że nie ma możliwości dotarcia do formularza inaczej niż klikając w daną jednostkę w AdWords).

W związku z czym drastycznie (o blisko 98%) spadła skuteczność kampanii.

 

W związku z tym, pytanie:

Czy ktoś używał kodu konwersji asynchronicznie (support AdWords dzisiaj stwierdził ze to ma chodzić)?

Ewentualnie, macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu inne niż przekierowanie do strony z zaimplementowanym klasycznie kodem?

 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Konwersje AdWords - kod wywołany asynchronicznie -spadek.

Wschodząca Gwiazda
Paweł kod konwersji powinien być w pliku w którym następuje wysyłka danych z formularza a nie w pliku z formularzem. Jeżeli stosujesz ajaxa, to pewne po weryfikacji danych div z formularzem znika, ale nie jest przeładowana strona (odświeżana) - na tym polega asynchroniczność. Jeżeli faktycznie masz kod konwersji w pliku z formularzem a nie tam gdzie następuje wysyłka danych do bazy cz na adres mailowy, to go przenieś.

Adaśko

Dot.: Konwersje AdWords - kod wywołany asynchronicznie -spadek.

Nowicjusz ✭
Adaś.
Dokładnie tak jest, kod konwersji znajduje się w pliku, który ładowanych jest ajaxem po wypełnieniu formularza (wysłaniu danych) jest odczytany i dodany do body...
Dodam że kod się wykonuje.
Pozdrawiam Paweł

Dot.: Konwersje AdWords - kod wywołany asynchronicznie -spadek.

Wschodząca Gwiazda
Paweł będzie ciężko zdiagnozować problem bez możliwości zobaczenia serwisu. Podejrzewam, że jednak problem tkwi w implementacji kodu. Sam nie raz programując walnąłem mały błąd który nie można był szybko zdiagnozować a powodował, że nic nie działało.

Adaśko