Obecnie 198 forumowiczów jest online
Obecnie 198 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kolejność wyświetlania linków do podstron

Nowicjusz ✭

Cześć wszystkim!

Mam takie pytanie, optymalizuję dość duże konto i mam wątpliwości co do kolejności wyświetlania się linków do podstron.

Otóż mam wiele kampanii oraz grup reklam dla poszczególnych kategorii produktów. Stosuję udostępnianie linków do podstron do kampanii oraz do konkretnych grup. Linki są różne oraz mają inny URL.

Powiedzmy, że mam 8 linków na poziomie kampanii i dodaje 4 na poziom grup. Teraz w sumie wyświetla mi się 12 różnych linków czy tylko te 4 z poziomu grup, które mają priorytet? Chodzi mi o to czy zasadne jest kopiowanie tychże 8 linków z poziomu kampanii do poziomu grup.

Od razu dodam, że to zagadnienie nie jest (wg mnie) jednoznacznie objaśnione w pomocy Google:

https://support.google.com/adwords/answer/2375416

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam

M.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Kolejność wyświetlania linków do podstron

Najlepszy Współtwórca
Działa to tak samo jak stawki CPC w obrębie grup reklam i słów kluczowych. Czym dalej, tym większy priorytet.

Rozszerzenie na poziomie grup reklam, które dodasz, będzie jako jedyne wyświetlane pod reklamą. Jeśli jakaś grupa reklam nie będzie miała własnych rozszerzeń, to brane są dla niej te na poziomie kampanii.
Dominik Myślak