Obecnie 101 forumowiczów jest online
Obecnie 101 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampania dla producenta (włochy, francja, niemcy)

Nowicjusz ✭

Cześć!

przejąłem kampanię dla producenta okien z polski, która była kierowana na kraje - Francję, Włochy i Niemcy.

Kampania - sieć reklamowa z siecią wyszukiwania, ustawiona kilka lat temu, słowa kluczowe bez dopasowań. Średnia pozycja 4 - 4,9. 

Niestety strona nie miała GA i nie było ustawionych żadnych konwersji. Wcześniej przychodziły normalnie formularze. Po zmianie na only search, dodaniu dopasowań i wykluczeń konwersje mocno spadły (wykluczenia raczej nie miały wpływu na konwersję bo raczej odciąłem sam syf).

Czy prowadzi ktoś kampanię dla jakiegoś producenta na te kraje i może podzielić się jakimiś wartościowymi wskazówkami ?

Już widzę, że lejek sprzedażowy i proces zakupowy bardzo się różni w porównaniu do Polski. 

Ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć ? Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam!

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Zbigniew dużo się zmieniło w AdWords w porównaniu do "kilka lat temu".

Twoje zmiany mogły spowodować mocne zachwianie samej kampanii, ale sugerowałbym obserwacje przez pewien czas tego stanu i reagowanie na bieżąco - tym bardziej, że dopiero teraz możesz podpierać się konwersjami i ich analizą.

Zadałeś po prostu bardzo trudne pytanie typu jak zarobić milion w tydzień Emotikon: Szczęśliwy

Sprawdź teksty reklamowe - czy zmieniłeś je na rozszerzone reklamy?

Czy kampania ma rozszerzenia reklam? Mówie tu o każdym możliwym włącznie o rozszerzeniach informacji w witrynie, TYPY i UDOGODNIENIA.

Czy zbudowałeś dodatkową kampanię na sieć reklamową? DSK całkiem nieźle się spisuje - możesz dodatkowo ograniczyć taką kampanie na tylko nowych użytkowników.

Zadbaj o remarketing.

Możesz zawsze z niewielkim budżetem postawić kampanie z frazami z dopasowaniem przybliżonym, by mieć nieco większy zasięg i być może dobry pomysł na nowe frazy jak i wykluczenia.

Może wykluczyłeś jakąś frazę, która generowała dobry ruch?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Cześć,

słowa kluczowe, które wykluczyłem weryfikowałem w GA. Głównie to były frazy kompletnie nie związane z branżą + nazwy marketów i sieciówek. 

Wiem, że pytanie trudne Emotikon: Szczęśliwy

Bardziej mi chodziło o jakieś TIPY - ktoś może już przechodził to co ja i mógł by pomóc Emotikon: Szczęśliwy

Dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam!

Wschodząca Gwiazda

Polecam dobrze rozeznać się w rynkach bo Włosi kupują inaczej, a nasi sąsiedzi z Niemiec inaczej. Jedni wolą dzwonić, a drudzy lubią poczytać o szczegółach oferty na stronie. Rozmawiałeś z klientem jak wygląda u niego sprzedaż na tych rynkach? Jak klienci zamawiają okna? Bo to powinien być dla Ciebie wyznacznik tego jak przygotować kampanię. Czy ma lokalnych sprzedawców na tych rynkach, czy wszystko do niego trafia. Itp.

Piszesz, że pozbyłeś się fraz kompletnie nie związanych z branżą np. nazwy marketów - tutaj bym uważała, bo w przypadku moich niektórych klientów właśnie takie frazy potrafią konwertować. Więc jeśli już masz połączony AdWords i Analytics to śledź sobie ścieżki wielokanałowe i frazy, które generują konwersje wspomagane. Bo czasem jedno wykluczenie może spowodować, że siada cała kampania.