Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jakość strony docelowej

Student ✭

Cześć, chcę założyć kilkadziesiąt kampanii AdWords dla kilkudziesięciu punktów sprzedaży w całej Polsce. Każdy punkt sprzedaży ma swój landing Page w ramach serwisu głównego. Na każdym landing pagu są jednakowe treści. Reklama punktów sprzedaży ma kierować na swój Landing page, które różnią się tylko nazwą punktu. Dodatkowo reklamy będą wyświetlane tylko dla konkretnej lokalizacji, w której mieści się punkt sprzedaży.

Proszę o informację, czy to że są jednakowe treści na LP wpłynie znacząco na jakość reklamy i jakość strony docelowej? 

Jakość strony docelowej

Student ✭

Doprecyzowując - reklamy nie będą ze sobą konkurować, bo będą wyświetlane tylko w lokalizacji punktu sprzedaży. Nie wiem czy to że każda reklama będzie kierowała na LP z prawie identyczną treścią ma wpływ na ranking reklamy i wynik jakości strony docelowej.

 

Jakość strony docelowej

Wszechwiedzący ✭

Cześć Magda Emotikon: Szczęśliwy

Sam fakt powtarzalności na pewno nie wpłynie znacząco na wynik jakości strony. Takie rzeczy są istotne w pozycjonowaniu. To natomiast, co będzie miało znaczący wpływ to to, na ile ta treść będzie odpowiadała intencji użytkowników i jak w związku z tym wpłynie na ich zachowanie na stronie. Przede wszystkim chodzi o to, żeby po wejściu na LP nie wracali szybko do wyników wyszukiwania aby kliknąć coś innego. 

________
Booguś

Jakość strony docelowej

Nowicjusz ✭ ✭

Tak jak Booguś napisał. Identyczna treść będzie miała wpływ na SEO, tutaj nie. Najważniejsze dwa parametry wpływające "jakość strony docelowej" to bounce rate i czas spędzony na stronie. Warto optymalizować oba.

 

Oczywiście zakładam, że nie ma tam technicznych problemów z ładowaniem strony, jej szybkością czy wyskakujących popupów. 

 

Warto sprawdzić landing w tym narzędziu (tylko od razu mówię, że nawet strony google nie mają wyniku 100/100): 

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

 

Pozdrawiam

Jakość strony docelowej

Student ✭

W takim razie ustawiam kampanie bez obawy, że jednakowe treści obniżą ranking reklamy. Co do pozycjonowania strony, to trzeba będzie jednak urozmaicić treści na LP.

Pozdrawiam Emotikon: Szczęśliwy